Koronawirus w Czechach. Największa dobowa liczba nowych zakażeń od maja

Autor:
ads
Źródło:
PAP

W Czechach odnotowano we wtorek 672 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. To największy dobowy przyrost od 24 maja i o niemal 200 infekcji więcej niż przed tygodniem. Jednocześnie spada zainteresowanie szczepieniami.

Czescy eksperci wskazują, że liczba zakażeń rośnie w 2021 roku - podobnie jak przed rokiem - wraz z końcem sezonu urlopowego. We wtorek poinformowano o 672 nowych przypadkach, tydzień wcześniej było ich 487. Najwięcej nowych przypadków jest w Pradze oraz kraju (województwie) morawsko-śląskim, gdzie średnia liczba nowych zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców wynosi odpowiednio 52 i 51 w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W czeskich szpitalach jest hospitalizowanych 206 pacjentów z COVID-19. Na oddziałach intensywnej opieki medycznej przebywa 36 pacjentów. Według danych ministerstwa w poniedziałek nie zanotowano żadnego zgonu, tak samo w niedzielę. W sobotę zmarły dwie osoby. W ciągu minionego tygodnia odnotowano 13 zgonów.

Od początku epidemii SARS-CoV-2 w Czechach, czyli od marca 2020 roku, potwierdzono 1,69 miliona przypadków zakażenia. Zmarły 30 454 osoby.

PragaShutterstock

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Czechy. Ile osób jest zaszczepionych przeciwko COVID-19?

Ministerstwo zdrowia podało także najnowsze dane dotyczące szczepień. Okazuje się, że zainteresowanie szczepionką przeciwko COVID-19 spada. W poniedziałek podano niespełna 9 tysięcy dawek. To około 2300 mniej niż przed tygodniem. Od końca grudnia 2020 roku, gdy rozpoczęto akcję szczepień, podano blisko 11,79 miliona dawek szczepionek. W pełni zaszczepionych jest prawie 6 milionów Czechów.

Autor:ads

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości