TVN24 | Świat

Chińskie władze chwalą się zaszczepieniem przeciwko COVID-19 ponad miliarda obywateli

TVN24 | Świat

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

W Chinach na COVID-19 zaszczepiono już ponad miliard ludzi, czyli 72 procent całej populacji – poinformowały władze Chin. Rząd Chińskiej Republiki Ludowej podtrzymuje taktykę "zero tolerancji" w przypadkach wykrycia nowych zakażeń, stosując zlokalizowane lockdowny, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

Władze Chin poinformowały w czwartek, że kraju na COVID-19 zaszczepiono już ponad 1 miliard ludzi, 72 procent liczącej 1,4 miliarda populacji - podano 2,16 miliarda dawek szczepionki, a 1,01 miliarda osób jest w pełni zaszczepionych.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Informację o skali zaszczepienia mieszkańców przeciw koronawirusowi podano wkrótce po wprowadzeniu lockdownu w Xiamen na południowym wschodzie kraju. W prowincji Fujian, w której leży to miasto, wykryto największe od tygodni ogniska koronawirusa.

Chiny podtrzymują taktykę "zero tolerancji"

Rygorystyczny lockdown obowiązuje od wtorku wieczorem; mieszkańcy nie mogą opuszczać domów bez uzasadnienia, wszystkie obiekty rozrywkowe, w tym kina, bary, siłownie i biblioteki, wstrzymały pracę, a osiedla i okoliczne wsie zostały zamknięte.

Chińska Republika Ludowa podtrzymuje taktykę "zero tolerancji" w przypadkach wykrycia nowych zakażeń, stosując zlokalizowane lockdowny, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się wariantu Delta. Władze niektórych miast i regionów zaostrzyły kontrole podróżnych i wprowadziły obowiązkową kwarantannę oraz masowe testy przesiewowe.

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP