Bolsonaro: test negatywny, dzień dobry wszystkim

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Po prawie trzech tygodniach od zdiagnozowania COVID-19 przywódca Brazylii poinformował w mediach społecznościowych, że kolejny test dał wynik negatywny. Polityk informował o swoich wynikach już czterokrotnie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

O wynikach testu Bolsonaro napisał w sobotę na Facebooku. "RT-PCR na Sars-Cov 2: negatywny. Dzień dobry wszystkim" - oznajmił prezydent.

Polityk informował o wynikach swoich testów czterokrotnie, odkąd zdiagnozowano w jego organizmie wirusa 7 lipca. W sobotę wynik po raz pierwszy był negatywny.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Bolsonaro lekceważył zagrożenie wynikające z wirusa

Prezydent Brazylii publicznie lekceważył zagrożenie wynikające z wirusa. Podczas choroby był widziany bez maseczki, na przykład gdy rozmawiał z pracownikami swojej rezydencji.

Otwarcie promował też hydroksychlorochinę jako lek na COVID-19, mimo że jej skuteczność nie została dotąd potwierdzona badaniami. W sobotę w internecie zamieścił zdjęcie, na którym oferuje pudełko hydroksychlorochiny strusiowi. Media donosiły, że prezydent został wcześniej ugryziony przez ptaka tego samego gatunku.

Bilans pandemii w Brazylii

Brazylia jest drugim po USA najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie. Według oficjalnych statystyk na COVID-19 zmarło tam ponad 85 tysięcy spośród ponad 2,3 miliona zakażonych osób. 

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości