TVN24 | Świat

Najwyższe wskaźniki zakażeń od początku pandemii. Austria się zamyka

TVN24 | Świat

Autor:
ft
Źródło:
PAP
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu
wideo 2/21
Koronawirus w Austrii. Kanclerz Sebastian Kurz nie wyklucza drugiego lockdownu

Od wtoku w Austrii zostanie wprowadzona częściowa blokada życia gospodarczego i niemal całkowita społecznego w związku z epidemią COVID-19 – poinformował w sobotę kanclerz Sebastian Kurz. W kraju będzie obowiązywać godzina policyjna. 

Kanclerz Sebastian Kurz przekazał, że w trakcie lockdownu większość zakładów pracy ma funkcjonować w normalnym trybie. Zakłady przemysłowe i sklepy będą działały jak dotychczas. Zaznaczył, że restauracje będą mogły realizować wyłącznie zamówienia na wynos. Zakazana będzie obsługa gości na miejscu.

W Austrii zostanie wprowadzona godzina policyjna, która ma przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród młodych. Będzie obowiązywać od godziny 20 do godziny 6 rano.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

Koronawirus w AustriiShutterstock

Ogólnokrajowy lockdown do końca listopada

Kanclerz zapowiedział, że szkoły średnie i uniwersytety mają obowiązek przejścia od wtorku na nauczanie zdalne. Szkoły podstawowe i przedszkola będą funkcjonować w trybie stacjonarnym, aby rodzice mogli chodzić do pracy.

Wszystkie hotele zostaną zamknięte dla turystów, a zatrzymywać się w nich będą mogli tylko goście przybywający do danej miejscowości w sprawach służbowych.

Wprowadzane obostrzenia będą obowiązywać przez cały listopad. W grudniu stopniowo, "krok po kroku", będą one łagodzone – zapewnił Kurz.

Kanclerz zapowiedział, że zamykane na mocy rozporządzenia rządu przedsiębiorstwa i spółki otrzymają 80-procentową rekompensatę za ponoszone straty. Rząd przedstawi też program, mający przeciwdziałać zwolnieniom w sferze produkcyjnej. Szczegóły zostaną opublikowane w najbliższych dniach – poinformował Kurz.

Koronawirus w Austrii

W ciągu ostatnich dwóch dni władze w Austrii informowały, po raz pierwszy od początku pandemii, że dobowy wzrost zakażeń koronawirusem przekroczył 5 tysięcy przypadków.

Łącznie w Austrii koronawirusa potwierdzono u ponad 104 tysięcy osób. Zmarło 1109 osób.

Autor:ft

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości