Przyznała się do morderstwa dwójki swoich dzieci. Zwłoki noworodków miała latami przetrzymywać w zamrażarce 

Źródło:
CNN, The Korea Times,
Mieszkanka prowincji Gyeonggi przyznała się do dwukrotnego dzieciobójstwa
Mieszkanka prowincji Gyeonggi przyznała się do dwukrotnego dzieciobójstwa
Google Earth
Mieszkanka Gyeonggi Nambu przyznała się dwo dwukrotnego dzieciobójstwaGoogle Earth

Mieszkanka południowokoreańskiej prowincji Gyeonggi przyznała się do dwukrotnego dzieciobójstwa, a swoje działanie uzasadniła problemami finansowymi - poinformowało w czwartek CNN, powołując się na informacje przekazane przez śledczych. Z ustaleń policji wynika, że kobieta od kilku lat przetrzymywała zwłoki noworodków w zamrażarce.

Południowokoreańska policja poinformowała o wydaniu nakazu aresztowania mieszkanki Gyeonggi. Kobieta oskarżona jest o zabójstwo dwójki swoich dzieci i przechowywanie ich ciał w zamrażarce. Jak informuje portal CNN, powołując się na informacje przekazane przez przedstawicieli policji, 21 czerwca kobieta przyznała się funkcjonariuszom do popełnienia dwukrotnego zabójstwa. Swoje działania miała tłumaczyć problemami finansowymi, związanymi z koniecznością utrzymania pozostałej trójki swoich dzieci w wieku 8, 10 i 12 lat. 

ZOBACZ TEŻ: 17-latka w stanie poporodowym trafiła do szpitala. W okolicach jej domu znaleziono dwa bliźniacze płody

30-latka przyznała się do morderstwa dwójki swoich dzieci

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że pierwszą ofiarą Koreanki miało być jej czwarte dziecko, urodzone w listopadzie 2018 roku. Do drugiego zabójstwa miało dojść rok później, w listopadzie 2019 roku. Oba noworodki miały zostać uduszone zaledwie dzień po porodzie. Ich ciała latami przechowywane były w zamrażarce - przekazała południowokoreańska policja. 

Mąż kobiety zaprzecza, jakoby wiedział o zbrodniach. Jak stwierdził, został on poinformowany, że obie ciąże zostały terminowane. Pierwsze podejrzenia w sprawie zrodziły się w maju, kiedy rządowa Izba Audytu i Kontroli ustaliła, że choć w szpitalach istniały zapisy o urodzeniu dzieci, ich narodziny nigdy nie zostały oficjalnie zarejestrowane. Przedstawiciele izby skontaktowali się wówczas z władzami miasta Suwon. Jako że matka odmówiła przeprowadzenia przez miejskich urzędników kontroli domu, zlecone zostało wszczęcie policyjnego dochodzenia. 

21 czerwca funkcjonariusze dokonali przeszukania domu podejrzanej, w trakcie którego Koreanka przyznała się do obu zabójstw. W piątek kobieta ma zostać przesłuchana w sprawie wydanego za nią nakazu aresztowania. 

ZOBACZ TEŻ: Ciało noworodka ukryte w szafie. Sąd Najwyższy uchylił wyrok dla matki skazanej za zabójstwo

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: CNN, The Korea Times,

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock