Marynarka wojenna Korei Południowej oddała strzały ostrzegawcze, aby odstraszyć łódź patrolową Korei Północnej

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP

Marynarka wojenna Korei Południowej oddała strzały ostrzegawcze, aby odstraszyć północnokoreańską łódź patrolową, która przekroczyła sporną granicę morską między krajami - poinformował w niedzielę Seul.

Północnokoreańska łódź przekroczyła w sobotę północną linię graniczną na Morzu Żółtym, określaną jako Northern Limit Line (NLL), w pobliżu południowokoreańskiej wyspy Baengnyeongdo.

"Łódź naszej marynarki wojennej wysłała komunikaty ostrzegawcze, oddała strzały ostrzegawcze i natychmiast odstraszyła łódź patrolową" - napisano w komunikacie armii Korei Południowej.

"Nasza armia jest przygotowana do stawienia czoła różnym prowokacjom i utrzymania zdecydowanej pozycji bojowej, przy jednoczesnym uważnym śledzeniu ruchów wroga" - dodano.

Granica morska między Koreami

Granica morska między Koreami nigdy nie została oficjalnie uznana przez Północ. W zeszłym roku Pjongjang wystrzelił próbnie pocisk balistyczny, który wylądował na południe od tej linii, w pobliżu wód terytorialnych Korei Południowej, po raz pierwszy od zakończenia wojny w 1953 roku.

W odpowiedzi Seul wystrzelił wówczas trzy pociski i ostrzegł mieszkańców wysp regionu, aby ukryli się w schronach. 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości