Kim Dzong Un obserwował symulowany atak na Koreę Południową

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Przywódca Korei Północnej obserwował ćwiczenia artylerii symulujące atak na południowokoreańskie lotnisko - poinformowały północnokoreańskie media. Kim Dzong Un oświadczył, że zadaniem wojsk Korei Północnej jest "po pierwsze odstraszać wojnę, a po drugie przejąć w niej inicjatywę".

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un obserwował ćwiczenia artylerii z użyciem ostrej amunicji symulujące atak na południowokoreańskie lotnisko - poinformowały w piątek północnokoreańskie media.

Kim wezwał żołnierzy, aby byli gotowi "odpowiedzieć i powstrzymać gorączkowe przygotowania wrogów do wojny", co zdaniem agencji Associated Press było nawiązaniem do ostatniej serii manewrów wojsk USA i Korei Południowej.

Jak relacjonuje oficjalna agencja prasowa Pjongjangu KCNA, Kim oświadczył, że zadaniem wojsk Korei Północnej jest "po pierwsze odstraszać wojnę, a po drugie przejąć w niej inicjatywę".

Pjongjang obawia się ataku Korei Południowej

W czwartek Korea Południowa wykryła wystrzelenie przez Pjongjang co najmniej jednej rakiety balistycznej krótkiego zasięgu, która spadła do morza.

AP przypomina, że Stany Zjednoczone skierowały ostatnio do wspólnych ćwiczeń lotniczych z wojskami południowokoreańskimi bombowce B-1B i B-52. Sojusznicy przygotowują się także do przeprowadzenia w tym miesiącu największych manewrów polowych od lat.

Ich celem ma być przeciwstawienie się narastającemu zagrożeniu ze strony arsenału nuklearnego Pjongjangu. Korea Północna uważa te manewry za przygotowania do ataku na jej kraj.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości