Kilkanaście naruszeń przestrzeni powietrznej, okręty na wodach terytorialnych Ukrainy

 
TVN24Ukraińcy raportują o rosyjskich okrętach na ich wodach terytorialnych

Wojska rosyjskie nadal są bardzo aktywne na terenach graniczących z Ukrainą; w ciągu ostatniej doby doszło do kilkunastu przypadków naruszenia ukraińskiej przestrzeni powietrznej – poinformowała Państwowa Służba Graniczna w Kijowie.

- Tylko ostatniej doby na różnych odcinkach granicy odnotowano ponad 40 lotów rosyjskich aparatów bezzałogowych. Ponad 11 razy doszło do naruszeń przy korzystaniu z przestrzeni powietrznej nad Krymem – głosi komunikat.

Straż graniczna obserwuje intensywne ruchy armii rosyjskiej na granicy administracyjnej Krymu, gdzie wzmacnia ona swe pozycje i zwozi sprzęt wojskowy. W okolicach miejscowości Striłkowe na Mierzei Arabackiej służby graniczne Ukrainy zauważyły na swoich wodach terytorialnych dwa okręty rosyjskiej marynarki wojennej. Cztery okręty Rosji krążą także między Morzem Czarnym a Morzem Azowskim – czytamy w komunikacie.

Nie ograniczą się do Krymu?

Przedstawiciele władz ukraińskich mówili w ostatnich dniach, że ich zdaniem Rosja nie zamierza ograniczyć się do aneksji Krymu i może chcieć zająć inne terytoria Ukrainy. - Celem Putina nie jest Krym, lecz cała Ukraina (...). Jego wojska skoncentrowane na granicy są gotowe zaatakować w każdej chwili – mówił w niedzielę w Kijowie sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Andrij Parubij. Podobną opinię wyrażał szef ukraińskiej dyplomacji Andrij Deszczyca, który ostrzegał, że groźba wojny między jego krajem i Rosją narasta.

[object Object]
Jacek Czaputowicz o szczycie czwórki normandzkiej w Paryżutvn24
wideo 2/23

Autor: mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości