TVN24 | Świat

Nowy film o Jamesie Bondzie zarobił w pierwszym dniu wyświetlania nawet pięć milionów funtów

TVN24 | Świat

Autor:
pp/dap
Źródło:
PAP

Najnowszy film o Jamesie Bondzie "Nie czas umierać" zarobił w pierwszym dniu wyświetlania w brytyjskich i irlandzkich kinach od 4,5 do 5 milionów funtów - poinformowali w piątek producenci. W czwartek wyświetlany był w obu krajach w rekordowej liczbie 772 kin. Przewiduje się, że film zarobi 90 milionów dolarów na całym świecie podczas weekendu otwarcia.

"Nie czas umierać" - ostatni film, w którym agenta 007 gra Daniel Craig - miał światową premierę we wtorek w londyńskiej Royal Albert Hall, a w czwartek wszedł do regularnej dystrybucji kinowej w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. W czwartek wyświetlany był w obu krajach w rekordowej liczbie 772 kin - o 25 więcej niż "Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie" w 2019 roku.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

W piątek producenci poinformowali, że w pierwszym dniu wyświetlania w brytyjskich i irlandzkich kinach film zarobił od 4,5 do 5 milionów funtów. Jak poinformowała firma Universal Pictures, czwartkowe wpływy są o 13 procent wyższe niż osiągnęła w pierwszym dniu wyświetlania poprzednia część Bonda - "Spectre" z 2015 r., ale o 26 proc. niższe niż uzyskał "Skyfall" w 2012 r.

Ponad 30 tysięcy osób na seansach o północy

Na seanse o północy w Wielkiej Brytanii i Irlandii wybrało się ponad 30 tysięcy osób, a na pierwsze cztery dni wyświetlania bilety w przedsprzedaży kupiło 1,6 miliona osób. To o 12 proc. więcej niż było w przypadku "Spectre" i mniej więcej tyle samo, ile na "Skyfall".

Zajmująca się branżą filmową firma analityczna Gower Street Analytics przewiduje, że w pierwszym tygodniu wyświetlania "Nie czas umierać" będzie odpowiadać za 92 proc. wszystkich wpływów z biletów w brytyjskich i irlandzkich kinach.

James Bond (Daniel Craig) i Madeleine Swann (Lea Seydoux) w "Nie czas umierać" Forum Film Poland

Statystyki dotyczące liczby widzów "Nie czas umierać" i wpływów z biletów są wyjątkowo uważnie obserwowane, bo film ten jest najgłośniejszą premierą od czasu, gdy kina zostały otwarte z powrotem po pandemii COVID-19, więc będzie to sygnałem, do jakiego stopnia ludzie do nich wracają.

Kilkukrotnie przekładana premiera

Przez pandemię premiera "Nie czas umierać" była kilka razy przekładana, bo początkowo film miał trafić do kin wczesną wiosną zeszłego roku.

Daniel Craig w "Nie czas umierać"Forum Film Polska

Reżyserem jest Amerykanin Cary Joji Fukunaga, a w rolach głównych obok Craiga występują również Lea Seydoux, Rami Malek i Lashana Lynch. Przewiduje się, że film zarobi 90 milionów dolarów na całym świecie podczas weekendu otwarcia.

Po premierze w Royal Albert Hall większość brytyjskich krytyków bardzo dobrze oceniła film, a wielu z nich przyznało mu pięć gwiazdek, choć niektórzy sugerowali też, że akcja nie do końca uzasadnia, by trwał on aż 163 minuty.

Autor:pp/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Forum Film Poland