Izrael "ostrzelał szkołę ONZ" w Strefie Gazy. Nie żyje 20 Palestyńczyków


20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych w środę rano w wyniku izraelskiego ostrzału szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze.

Rzecznik tych służb powiedział, że izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół oenzetowskiej agencji pomocy uchodźcom UNRWA, gdzie schronili się Palestyńczycy.

Z kolei we wtorek późnym wieczorem - jak poinformowały palestyńskie służby ratownicze - w północnej części Strefy Gazy w wyniku izraelskiego ostrzału artyleryjskiego zginęło co najmniej 13 Palestyńczyków.

Izrael rozpoczął 8 lipca ofensywę lotniczą, by ukrócić ostrzał rakietowy jego terytorium, prowadzony przez kontrolujący Strefę Gazy Hamas. 17 lipca Izrael rozpoczął ofensywę lądową.

Według źródeł palestyńskich, od 8 lipca życie straciło ponad 1260 Palestyńczyków, a 7 tysięcy zostało rannych. Większość ofiar to cywile. Po stronie Izraela zginęło 53 żołnierzy i trzech cywilów. Izraelska armia od wojny z libańskim Hezbollahem w 2006 roku, kiedy zginęło 119 żołnierzy, nie poniosła tak dotkliwych strat.

[object Object]
Protest w IzraeluPAP/EPA
wideo 2/20

Autor: MAC\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP