Siedmiu aresztowanych po brutalnym ataku na parę turystów

Źródło:
CNN
Agra, miasto w Indiach (nagrania archiwalne)
Agra, miasto w Indiach (nagrania archiwalne)
Archiwum Reutera
Agra, miasto w Indiach (nagrania archiwalne)Archiwum Reutera

Indyjskie władze poinformowały, że w areszcie przebywa siedmiu mężczyzn zatrzymanych w związku z podejrzeniem o dokonanie zbiorowego gwałtu na hiszpańskiej turystce i napaści na jej męża.

W sobotę policja z miasta Dumka we wschodnich Indiach poinformowała, że w związku ze sprawą zbiorowego gwałtu na kobiecie i napaści na jej męża aresztowano trzech mężczyzn.

Zastępca komisarza Dumki Anjaneyulu Dodde potwierdził we wtorek stacji CNN, że zatrzymano czterech kolejnych podejrzanych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zbiorowy gwałt na hiszpańskiej turystce w Indiach

Zbiorowy gwałt na hiszpańskiej turystce w Indiach

Para turystów z Hiszpanii, która podróżowała motocyklem ze stanu Bengal Zachodni do sąsiedniego Nepalu, została znaleziona przez patrol policji późnym wieczorem w piątek – powiedział Pitambar Singh Kherwar, nadinspektor policji okręgowej w Dumce.

Oboje zostali przetransportowani do szpitala. Na miejscu kobieta powiedziała lekarzowi, że została zgwałcona – dodał.

Policja ustaliła tożsamość poszukiwanych podejrzanych i utworzyła specjalny zespół dochodzeniowy – relacjonował Kherwar. Do aresztowań doszło po tym, jak w sobotę para podróżników opublikowała na swoim koncie na Instagramie, że podczas ataku w Indiach "przystawiano im noże do gardeł".

W swoim nagraniu na Instagramie kobieta pokazała siniaki na twarzy i powiedziała: "Tak wygląda moja twarz, ale nie to boli najbardziej. Myślałam, że umrę".

W kolejnym nagraniu w niedzielę para podziękowała swoim obserwatorom za wsparcie – stwierdziła, że czują się dobrze, a "policja robi wszystko, co w jej mocy, aby złapać" pozostałych podejrzanych.

Przewodnicząca Indyjskiej Krajowej Komisji ds. Kobiet (NCW) Rekha Sharma rozmawiała z ofiarą ataku i udzieliła jej wszelkiej niezbędnej pomocy – poinformowała organizacja na platformie X.

Minister stanu Jharkhand Mithilesh Kumar Thakur nazwał napaść "zdarzeniem godnym potępienia". – Jeśli popełniono przestępstwo, sprawcy nie zostaną oszczędzeni – powiedział w sobotę.

Autorka/Autor:asty/kg

Źródło: CNN

Źródło zdjęcia głównego: DUMKA POLICE/X