Hiszpania zbuduje pięć okrętów wojennych dla Arabii Saudyjskiej

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Hiszpania zbuduje pięć okrętów wojennych dla Arabii Saudyjskiej
Hiszpania zbuduje pięć okrętów wojennych dla Arabii Saudyjskiej
Reuters Archive
Reuters ArchiveHiszpania zbuduje pięć okrętów wojennych dla Arabii Saudyjskiej

Minister przemysły, handlu i turystyki Hiszpanii poinformowała w czwartek, że hiszpańskie zakłady stoczniowe zbudują pięć okrętów dla Arabii Saudyjskiej. Porozumienie zostało podpisane w środę w obecności przedstawicieli resortów obrony obu państw.

Zakłady stoczniowe Navantia w Hiszpanii zbudują pięć okrętów wojennych dla Arabii Saudyjskiej - ogłosiła w czwartek minister przemysłu, handlu i turystyki Maria Reyes Maroto.

- Umowa zawarta z Arabią Saudyjską jest bardzo ważnym krokiem w celu zapewnienia pracy na najbliższe lata zakładom stoczniowym spółki Navantia w Hiszpanii, w szczególności w San Fernando, w prowincji Kadyks - wyjaśniła Maroto.

Hiszpania zbuduje pięć okrętów wojennych dla Arabii SaudyjskiejTwitter/Armada

Hiszpania zbuduje Arabii Saudyjskiej okręty

Przebywająca z oficjalną wizytą w Rijadzie, stolicy Arabii Saudyjskiej, minister Maroto sprecyzowała, że porozumienie zostało podpisane w środę w obecności przedstawicieli resortów obrony obu państw.

- Zawarta umowa jest owocem ciężkiej pracy wykonanej w ostatnich latach przez oba nasze kraje - dodała przedstawicielka gabinetu Pedro Sancheza, wyjaśniając, że Navantia wybuduje dla Saudyjczyków okręty wielozadaniowe.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/Armada

Pozostałe wiadomości