Był poszukiwany od dziewięciu lat. Krzysztof C. zatrzymany w Hiszpanii

Źródło:
CBŚP, PAP

Podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę Krzysztof C. został zatrzymany przez hiszpańską policję. Mężczyzna był poszukiwany przez grupę "łowców cieni" z Centralnego Biura Śledczego Policji. Poszukiwanego ścigano na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

CBŚP poinformowało we wtorek, że hiszpańscy policjanci zatrzymali Krzysztofa C., który jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i przestępstwa narkotykowe na dużą skalę. Policjanci namierzyli mężczyznę w Hiszpanii. Mężczyzna poszukiwany był przez grupę "łowców cieni" CBŚP.

"Mężczyzna był poszukiwany od 2015 roku. Polscy funkcjonariusze dotarli do informacji, że poszukiwany może ukrywać się na Półwyspie Iberyjskim, więc nawiązali ścisłą współpracę z hiszpańskimi policjantami z Policía Nacional. W toku sprawy wsparcia udzielił również oficer łącznikowy polskiej Policji w Hiszpanii. Mężczyznę ścigano na podstawie listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania" - podał zespół prasowy CBŚP.

Poszukiwany Krzysztof C. ujęty w Hiszpanii

Funkcjonariusze wytypowali możliwe miejsce pobytu Krzysztofa C. Został on zatrzymany w miejscowości Marbella w Hiszpanii. "Ujęto go na ulicy, przed domem, w którym przebywał. Poszukiwany posługiwał się fałszywymi dokumentami tożsamości, zmienił wygląd i usunął tatuaże, co miało utrudnić jego wykrycie" - podało CBŚP.

Zatrzymany czeka w hiszpańskim areszcie na transport do Polski. CBŚP poinformowało, że Krzysztofowi C. grozi wieloletnia kara pozbawienia wolności.

Autorka/Autor:ek

Źródło: CBŚP, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Enex