Tragiczny wypadek w Katalonii. Pociąg uderzył w grupę osób wracających z festiwalu muzycznego

Źródło:
PAP, Reuters

W katalońskiej gminie Montmelo na północnym wschodzie Hiszpanii w niedzielę wieczorem pociąg śmiertelnie potrącił cztery osoby. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że osoby te przechodziły przez tory w niedozwolonym miejscu i przy ograniczonej widoczności.

Do wypadku doszło o godzinie 20:22 w niedzielę. Jak poinformowała w komunikacie regionalna policja Katalonii, z dotychczasowego śledztwa wynika, że siedem osób wracających z z jednego z lokalnych festiwali muzycznych przechodziło przez tory kolejowe w niedozwolonym miejscu, na zakręcie, gdzie jest ograniczona widoczność i po zapadnięciu zmroku.

Trzy osoby uderzone przez pociąg jadący pomiędzy stacjami Parets del Valles i Granollers-Canovelles zginęły na miejscu. Czwarta zmarła w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń po przewiezieniu do szpitala.

Katalońskie służby medyczne poinformowały, że dwie z osób, które przeżyły tragedię, zostały przetransportowane w niedzielę wieczorem do szpitala w Mollet del Valles z powodu objawów szoku i ataków paniki.

Autorka/Autor:momo//mm

Źródło: PAP, Reuters