Grant Wahl nie żyje. Amerykański dziennikarz zasłabł w trakcie meczu Holandii z Argentyną

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP, tvn24.pl

W trakcie Mistrzostw Świata w Katarze zmarł Grant Wahl, popularny amerykański dziennikarz zajmujący się piłką nożną. Zasłabł podczas spotkania między Argentyną a Holandią. Jeszcze chwilę wcześniej komentował jego przebieg na Twitterze. O Wahlu zrobiło się głośno, kiedy został zatrzymany przez ochronę stadionu w Katarze za założenie tęczowej koszulki na mecz Stanów Zjednoczonych z Walią.

Żona dziennikarza, doktor Celine Gounder, epidemiolog chorób zakaźnych, która pracowała w grupie roboczej prezydenta USA Joe Bidena do spraw koronawirusa, potwierdziła śmierć męża w komunikacie opublikowanym na Twitterze. "Jestem tak wdzięczna za wsparcie ze strony rodziny piłkarskiej mojego męża Granta Wahla i tak wielu przyjaciół, którzy odezwali się dziś wieczorem. Jestem w kompletnym szoku" - napisała.

Komentował mecz w Katarze, zasłabł, nie żyje

Grant Wahl siedział w loży prasowej, kiedy zasłabł w czasie dogrywki. Pozostali dziennikarze wezwali pomoc medyczną.

Jeszcze w trakcie meczu Wahl komentował jego przebieg na Twitterze. "Niesamowicie zaprojektowany gol dla Holandii ze stałego fragmentu gry" - odnosił się do drugiej bramki Holendrów w doliczonym czasie drugiej połowy.

Dziennikarz napisał w poniedziałek, że podczas pobytu w Katarze odwiedził szpital. "Nie miałem Covid (badam się tu regularnie), ale poszedłem dziś do kliniki medycznej w głównym centrum medialnym i powiedzieli, że prawdopodobnie mam zapalenie oskrzeli" - poinformował w tym tygodniu na platformie internetowej Substack.

Agencja Reutera zaznacza, że w szczegóły dotyczące śmierci dziennikarza nie były w pełni znane, gdy pojawiła się ta wiadomość, a Departament Stanu USA nie odpowiedział natychmiast na prośbę Reutersa o komentarz.

Zatrzymany za koszulkę z tęczą

Wahl trafił na pierwsze strony gazet na początku turnieju, kiedy został zatrzymany przez ochronę stadionu za założenie tęczowej koszulki na mecz Stanów Zjednoczonych z Walią. Powiedział, że założył koszulkę jako wyraz solidarności ze społecznością LGBTQ+.

CZYTAJ TAKŻE: Chciał wejść na mecz w koszulce z tęczą. Usłyszał, że "jest niedozwolona" i został zatrzymany >>>

Grant Wahl, który był korespondentem CBS Sports i był autorem popularnej kolumny na platformie Substack, miał 48 lat.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości