Premier Giorgia Meloni zaprosiła prezydenta Ukrainy Zełenskiego do Rzymu

Autor:
mjz//now
Źródło:
PAP, Reuters
Zełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp
Zełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp
Facebook/zelenskiy.official
Facebook/zelenskiy.officialZełenski: sytuacja na froncie ciężka i bolesna, Rosjanie chcą osiągnąć jakikolwiek postęp

Premier Włoch Giorgia Meloni zaprosiła prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do Rzymu - poinformowała kancelaria szefowej rządu po ich rozmowie telefonicznej. Meloni zapewniła o pełnym poparciu politycznym i militarnym dla Kijowa. Zełenski podziękował szefowej włoskiego rządu za solidarność i szerokie poparcie dla jego kraju.

Kancelaria włoskiej premier podała w komunikacie po rozmowie, że Giorgia Meloni potwierdziła swój zamiar udania się na Ukrainę i jednocześnie zaprosiła ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Rzymu. Kilka dni wcześniej w wywiadzie telewizyjnym premier powiedziała, że chciałaby pojechać do Kijowa w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Ponadto, jak zaznaczono w oświadczeniu, Meloni ponownie zapewniła o "politycznym, militarnym, ekonomicznym i humanitarnym" poparciu włoskiego rządu dla Ukrainy, w tym w kwestii odtworzenia jej infrastruktury energetycznej i przyszłej odbudowy kraju.

Zapewnienia Meloni, podziękowania Zełenskiego

Powtórzyła także, że Włochy są "maksymalnie zaangażowane na rzecz każdych działań w celu osiągnięcia sprawiedliwego pokoju dla narodu ukraińskiego" - przekazała jej kancelaria.

"Podziękowałem Giorgii Meloni za solidarność i szerokie poparcie dla Ukrainy. Wyraziłem uznanie dla włoskiego rządu za przyznanie dodatkowych 10 milionów euro pomocy" - napisał po rozmowie Zełenski na Twitterze.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz//now

Źródło: PAP, Reuters

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości