"Czują, że mieszkają w przeklętej wiosce". Zaginięcie 2,5-latka przypomniało tragedie z przeszłości

Źródło:
BFMTV, Guardian, La Provence, BBC, tvn24.pl

Im więcej czasu mija, tym mniej chcą mówić. Niektórzy zwierzają się, że czują, że mieszkają w przeklętej wiosce - o mieszkańcach Vernet piszą francuskie media. W wiosce tej od pięciu dni trwają poszukiwania 2,5-letniego chłopca, a mieszkańcy przypominają wcześniejsze tragedie, do których dochodziło w okolicy.

Po pięciu dniach poszukiwań nadal nie odnaleziono 2,5-letniego Emile'a, który zniknął w sobotę z podwórka swoich dziadków w Vernet w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Tymczasem francuskie media informują, że lokalnym mieszkańcom sprawa zaginięcia chłopca odświeżyła pamięć o tragediach, które miały miejsce w okolicy w poprzednich latach. "Na twarzach około 200 mieszkańców Vernet można zauważyć strach, smutek i zaniepokojenie" z powodu braku śladów po zaginionym chłopcu - donosiła w środę stacja BFMTV. "Im więcej czasu mija, tym mniej chcą mówić. Niektórzy nawet zwierzają się nam, że czują, że mieszkają w przeklętej wiosce" - relacjonuje.

ZOBACZ TEŻ: Zakazano wjazdu do miasteczka. Media: jest hipoteza w sprawie zaginionego 2,5-latka

"Przeklęta wioska" Vernet

BFMTV zauważa, że możliwość wjazdu do Vernet osobom postronnym została obecnie zakazana nie po raz pierwszy. Podobnie wioskę odcięto od świata w marcu 2015 roku, gdy zaledwie kilka kilometrów od niej pilot samolotu Airbus A320 linii Germanwings celowo rozbił maszynę z 150 osobami na pokładzie. Wszyscy pasażerowie i członkowie załogi zginęli. Lokalna społeczność Vernet włączyła się wówczas w pomoc ekipom ratunkowym - przypomina BFMTV. O tamtej katastrofie mieszkańcom przypominają również nagrobki na cmentarzu w Vernet, w których pochowano niezidentyfikowane szczątki ofiar katastrofy.

BFMTV donosi, że mieszkańcy wioski bardzo dobrze pamiętają również inną tragedię, do której doszło w 2008 roku. Jeannette Grosos, managerka lokalnej kawiarni Café du Moulin, została wówczas śmiertelnie pobita przez mężczyznę. Sprawcą morderstwa był 21-letni klient lokalu. W obliczu tamtych tragedii mieszkańcy Vernet coraz bardziej boją się rozmawiać na temat trwających poszukiwań 2,5-letniego chłopca.

ZOBACZ TEŻ: Zabił siebie i 149 innych osób. Ojciec pilota chce dowieść jego niewinności

Zawieszenie poszukiwań 2,5-latka

W środę wieczorem francuskie służby zawiesiły poszukiwania Emile'a w terenie, aby skupić się teraz na przeanalizowaniu dotychczas zgromadzonych dowodów. Lokalny prokurator Rémy Avon przyznał, że działania na szeroką skalę jak dotąd nie przyniosły żadnych konkretnych wskazówek dotyczących zniknięcia dziecka i nie jest planowane wysłanie kolejnych grup poszukiwawczych w teren.

Zaginiony EmileTwitter

Autorka/Autor:pb//mm

Źródło: BFMTV, Guardian, La Provence, BBC, tvn24.pl