Policja aresztowała guru i 40 członków Ruchu Duchowej Integracji ku Absolutowi. Są podejrzani o wykorzystywanie seksualne kobiet

Źródło:
PAP
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalne
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Interwencja francuskiej policji. Wideo archiwalneReuters Archive

Francuska policja przeprowadziła aresztowanie grupy oskarżanej o liczne nadużycia pod pozorem nauczania jogi. Dziennik "Liberation" poinformował, że wśród aresztowanych jest 71-letni Gregorian Bivolaru, założyciel kontrowersyjnego międzynarodowego Ruchu Duchowej Integracji ku Absolutowi (MISA).

175 policjantów uczestniczyło w akcji aresztowania we wtorek we Francji 41 osób podejrzanych o powiązania z kontrowersyjnym międzynarodowym ruchem, oskarżanym o liczne nadużycia pod pozorem nauczania jogi, w tym o wykorzystywanie seksualne i handel kobietami – poinformował dziennik "Liberation".

Wśród aresztowanych jest 71-letni Gregorian Bivolaru, rumuński guru, założyciel i przywódca kontrowersyjnego międzynarodowego Ruchu Duchowej Integracji ku Absolutowi (MISA) - podało źródło bliskie śledztwu. Aresztowania miały miejsce w regionie paryskim oraz w Alpach Nadmorskich.

Pod pozorem nauczania jogi wykorzystywano seksualnie kobiety

W trakcie aresztowań uwolniono 26 kobiet, z których kilka było pod wpływem alkoholu - podało źródło bliskie śledztwu. Jak dodano, kobiety były przetrzymywane w ciasnych pomieszczeniach, w niehigienicznych warunkach.

Ruch, który formalnie zajmował się nauczaniem jogi tantrycznej, zachęcał kobiety do odbywania stosunków seksualnych z przywódcą grupy oraz do "angażowania się w praktyki pornograficzne", które były później wykorzystywane komercyjnie - dodało źródło dziennika.

Autorka/Autor:asty//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive