"Kładł ręce na pośladkach" młodego urzędnika. Śledztwo w sprawie nuncjusza

TVN24


W Paryżu otwarte zostało wstępne śledztwo w sprawie doniesień dotyczących molestowania seksualnego, jakiego miał się dopuścić arcybiskup Luigi Ventura - nuncjusz Stolicy Apostolskiej we Francji - informuje w piątek agencja Reutera, cytując urzędnika francuskiego ratusza.

Ventura jest nuncjuszem we Francji od 10 lat. Śledztwo służb dotyczy zgłoszenia przestępstwa, do którego miało dojść w czasie przemówienia mera Paryża - Anne Hidalgo - wygłoszonego 17 stycznia.

Sprawę policji zgłosił paryski ratusz sześć dni później. Jak wynika z zeznań młodego urzędnika, który w trakcie tamtej uroczystości miał się zajmować nuncjuszem, mężczyzna poczuł "kilka razy na pośladkach" rękę Ventury.

Rozmówca agencji Reutera podkreślił, że zdaniem ofiary gest był wykonywany "powtarzalnie i w sposób nachalny".

Źródło w ministerstwie sprawiedliwości potwierdziło Reuterowi, że otwarte zostało wstępne śledztwo. Watykan nie odpowiedział na pytania agencji w tej sprawie.

Równocześnie we Francji toczy się proces arcybiskupa Lyonu Philippe'a Barbarina oskarżonego o zaniechania związane z doniesieniami o molestowaniach harcerzy przez jednego z księży w jego diecezji.

Wyrok w tej sprawie ma zapaść 7 marca.

Autor: adso / Źródło: Reuters