TVN24 | Świat

"Wieczór przyjaźni" w Duszanbe z fontanną arbuzów w tle

TVN24 | Świat

Autor:
tas,
karol
Źródło:
avesta.tj, Komsomolskaja Prawda

Władze w Duszanbe z rozmachem przygotowały się do szczytu przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym i Szanghajskiej Organizacji Współpracy. W ogrodzie rezydencji prezydenta Tadżykistanu Emomali Rachmona, gdzie odbyło się spotkanie, powstały imponujące kompozycje z owoców - arbuzów, melonów, grantów i winogron.

Tadżyckie portale odnotowały, że "owocowe dzieła sztuki" podziwiali uczestnicy szczytu przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB), a także Szanghajskiej Organizacji Współpracy, którzy spacerowali w czwartek wieczorem w ogrodzie rezydencji prezydenta Tadżykistanu.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

"Wystawiono kilkadziesiąt rodzajów owoców z Tadżykistanu - różne rodzaje arbuzów i melonów, owoce o wyjątkowym smaku, tj. winogrona, owoce pestkowe, suszone, orzechy, rodzynki, pistacje i cytrusy" - relacjonował portal avesta.tj.

Kompozycje z owoców w rezydencji Rachmona president.gov.by

Bez udziału Putina

Szczyt Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) zrzeszającej Rosję, Armenię, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan i Tadżykistan, a także posiedzenie szefów rządów państw członkowskich Szanghajskiej Organizacji Współpracy (tworzonej przez Chiny, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Pakistan, Rosję, Tadżykistan i Uzbekistan) odbyły się bez osobistego udziału prezydenta Rosji Władimira Putina, który poddał się tymczasowej samoloizolazji z powodu wielu zachorowań na koronawirusa w jego otoczeniu.

"Wieczór przyjaźni" w rezydencji prezydenta Tadżykistanu president.gov.by
Przywódcy w otoczeniu "kompozycji owocowych"president.gov.by

Putin uczestniczył w spotkaniach w formie wideokonferencji.

Autor:tas, karol

Źródło: avesta.tj, Komsomolskaja Prawda

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.by