Trzylatek jeździł wózkiem golfowym. Śmiertelnie potrącił 7-letniego brata

Źródło:
ABC News, CNN
Fort Meyers, Floryda
Fort Meyers, Floryda
Google Maps
Fort Meyers, FlorydaGoogle Maps

W Fort Meyers na Florydzie trzylatek kierujący wózkiem golfowym potrącił przed domem swojego 7-letniego brata. Chłopiec zmarł w szpitalu - informuje ABC News. Portal zaznacza, że każdego roku w Stanach Zjednoczonych w zdarzeniach z udziałem takich pojazdów obrażeń doznaje ponad sześć i pół tysiąca dzieci.

Do zdarzenia doszło 17 lipca na podwórku przed domem jednorodzinnym w Fort Meyers. Jak relacjonuje ABC News, wózek golfowy, prowadzony przez 3-letniego chłopca, potrącił stojącego w ogródku siedmiolatka podczas skręcania w prawą stronę. Chłopiec został zabrany do szpitala, tam zmarł. Jego 3-letni brat, który prowadził pojazd, nie doznał żadnych obrażeń. Cytowana przez portal policja zaznaczyła jednak, że w trakcie jazdy nie miał na sobie kasku i nie był przypięty do fotela pasem.

Śledztwo w sprawie wypadku trwa. Policja nie upubliczniła personaliów chłopców, którzy uczestniczyli w wypadku.

ZOBACZ TEŻ: Wracali z imprezy, zapomnieli o córeczce. Półtoraroczne dziecko nie żyje po nocy w samochodzie

USA. Wypadki z udziałem wózków golfowych

Z przytaczanych przez ABC News danych Amerykańskiej Akademii Pediatrii wynika, że każdego roku w USA ponad sześć i pół tysiąca dzieci zostaje potrąconych przez wózek golfowy. Badania wykazały, że chłopcy padają ofiarą takich wypadków częściej niż dziewczynki. Zazwyczaj potrącone dzieci doznają jedynie powierzchownych obrażeń, drugi najczęściej występujący skutek takich zdarzeń to złamania i zwichnięcia. Większość urazów dotyczy szyi i głowy.

CNN podkreśla, że duża liczba wypadków z udziałem wózków golfowych skłoniła władze Florydy do zaostrzenia przepisów dotyczących ich prowadzenia. Jak tłumaczy portal, prawo, które wejdzie w życie w październiku, nie określa minimalnego wieku, jaki należy osiągnąć, by móc legalnie kierować wózkiem golfowym. Określa natomiast, że kierujący takim pojazdem musi posiadać prawo jazdy lub odpowiednie pozwolenie.

ZOBACZ TEŻ: Manewrując autem, potrąciła fotelik z własnym dzieckiem. 13-miesięczna dziewczynka zmarła w szpitalu

Autorka/Autor:kgo//az

Źródło: ABC News, CNN

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock