Premier Sanna Marin otrzymała wyniki testu narkotykowego

Autor:
akr/kab
Źródło:
Reuters

Premier Finlandii Sanna Marin otrzymała negatywny wynik w teście narkotykowym - podało biuro szefowej rządu. Marin wykonała test po tym, jak w zeszłym tygodniu opublikowano nagrania, na których widać, jak bawi się na imprezie ze znajomymi. Sprowokowały pytania o to, czy zażywała środki odurzające.

Nagrania 36-letniej premier Finlandii tańczącej ze swoimi znajomymi w prywatnym domu opublikował fiński tabloid "Iltalehti". Na filmach pochodzących z Instagrama Sanna Marin wraz ze znajomymi śpiewa i tańczy w trakcie domowej imprezy. Wśród imprezowiczów są m.in. popularna piosenkarka Alma, influencerka Janita Autio, prezenterka radiowa Karoliina Tuominen i poseł Ilmari Nurminen.

Czytaj: Niezwykła historia Sanny Marin

Sanna Marin: robiłam rzeczy legalne

- Tańczyłam, śpiewałam, bawiłam się, robiłam rzeczy legalne - komentowała Marin potem to nagranie Marin. - Mam życie zawodowe, rodzinne, a także czas wolny, który spędzam z przyjaciółmi. Prawie tak samo, jak inni w moim wieku - powiedziała w wywiadzie dla telewizji Yle. Dodała, że w czasie imprezy "pozostawała zdolna do wykonywania obowiązków i mogłaby ją opuścić, gdyby zaszła taka potrzeba". 

- Nigdy w życiu nie zażywałam narkotyków - zadeklarowała w miniony piątek na konferencji, deklarując, że podda się testom na ich obecność.

Tymczasem w piątek w mediach społecznościowych pojawiło się kolejne nagranie z udziałem Marin. Tym razem premier została nagrana podczas tańca z mężczyzną w klubie.

Opozycyjny poseł krytykuje

Do poddania się testom wzywał opozycyjny poseł Mikko Kärnä z Partii Centrum. Z kolei znany prezenter telewizyjny Aleksi Valavuori nazwał 36-latkę "najmniej kompetentnym premierem, jakiego kiedykolwiek miała Finlandia". "Weź swoją skórzaną kurtkę i zrezygnuj" - napisał na Twitterze.

CZYTAJ TAKŻE: Co myślą o swojej premier? Sondaż w Finlandii po imprezie

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości