Arcybiskup Canterbury Justin Welby nie wygłosi kazania z okazji jubileuszu Elżbiety II

Autor:
akr\mtom
Źródło:
Reuters

Arcybiskup Canterbury Justin Welby nie wygłosi kazania na nabożeństwie dziękczynnym z okazji platynowego jubileuszu królowej Elżbiety II. Duchowny miał pozytywny wynik testu na COVID-19 i ma łagodne zapalenie płuc - podało w poniedziałek jego biuro.

"Arcybiskup Canterbury miał dziś pozytywny wynik testu na COVID-19 i od zeszłego tygodnia cierpi na łagodne zapalenie płuc. Dlatego nie wygłosi kazania w czasie nabożeństwa dziękczynnego" – przekazał w poniedziałek w oświadczeniu Pałac Lambeth, oficjalne biuro duchownego.

Zaplanowane na piątek nabożeństwo dziękczynne w londyńskiej katedrze św. Pawła jest elementem czterodniowych obchodów 70-lecia zasiadania na tronie Elżbiety II. Wśród innych wydarzeń z okazji platynowego jubileuszu monarchini, który rozpocznie się 2 czerwca, są parady wojskowe czy koncert przed Pałacem Buckingham.

66-letni arcybiskup Justin Welby, duchowy przywódca około 85-milionowej wspólnoty Kościoła anglikańskiego, przyznał, że jest "głęboko zasmucony", że ominie "historyczną uroczystość".

Biuro arcybiskupa przekazało też, że poinformował o sprawie Pałac Buckingham i przekazało wyrazy żalu arcybiskupa. Kazanie wygłosi natomiast arcybiskup Yorku Stephen Cottrell.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr\mtom

Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości