Świat

Eksplozja na przedmieściach Stambułu

Świat

Aktualizacja:

Na przedmieściach Tureckiego Stambułu eksplodował niewielki ładunek wybuchowy. Świadkowie mówią o olbrzymim huku i panice przechodniów. Na szczęście jednak nikt nie zginął.

W wyniku wybuchu ładunku, umieszczonego w kontenerze na śmieci, dwie osoby odniosły lekkie obrażenia. Eksplozja, choć bardzo głośna, nie wywołała większych strat materialnych. Nieznacznie ucierpiały jedynie dwa zaparkowane obok kontenera samochody.

Niespokojna sytuacja w Turcji związana jest z działaniami, które wojsko tego kraju prowadzi w północnym Iraku. O organizowanie zamachów bombowych w Turcji podejrzani są kurdyjscy separatyści, Al-Kaida i ekstremistyczne bojówki lewicowe.

Tureckie bombardowania

W poniedziałek tureckie lotnictwo przeprowadziło czwarty w ostatnich 10 dniach nalot na domniemane kryjówki separatystów z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK).

Będąca członkiem NATO Turcja zastrzega sobie prawo do zwalczania PKK, która według władz w Stambule wykorzystuje północne pogranicze Iraku do zbrojnych wypadów na terytorium Turcji. W ostatnich miesiącach ofiarą takich ataków padło kilkudziesięciu tureckich żołnierzy.

Źródło: Reuters, TVN24