Dreamliner zawrócił po pięciu godzinach lotu. "Wytracił całe paliwo przed lądowaniem"

Świat

tvn24Boeing 787 Dreamliner wytracił całe paliwo przed lądowaniem

Boeing 787 Dreamliner należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines, lecący z Bostonu do Tokio, zawrócił po kilku godzinach lotu z powodu podejrzenia usterki - poinformował przewoźnik w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego.

Jak tłumaczyła kompania powietrzna, "były to standardowe środki zapobiegawcze", gdyż należało sprawdzić wskaźnik dreamlinera, mówiący o możliwym problemie z pompą paliwa i bezpiecznie wylądować - powiedziała rzeczniczka Japan Airlines, Carol Anderrson.

- Pilot nie zgłaszał awarii i samolot wytracił całe paliwo przed lądowaniem - dodała rzeczniczka amerykańskiego Federalnego Urzędu Lotnictwa (FAA) Arlene Sarlac.

Dreamliner był w powietrzu przez ponad pięć godzin.

Problemy Dreamlinerów

W styczniu wstrzymano eksploatację 50 samolotów Boeing 787 Dreamliner, w tym dwu PLL LOT. Był to efekt problemów z wadliwymi akumulatorami maszyn. LOT z powodu uziemienia B787 musiał tymczasowo wyleasingować do obsługi tras transatlantyckich trzy samoloty: Boeing 777, Boeing 767 oraz Airbus 330.

Przed tygodniem na londyńskim lotnisku Heathrow wybuchł pożar w Boeingu 787 etiopskich linii lotniczych; na pokładzie nie było pasażerów. Tego samego dnia dreamliner brytyjskich linii Thomson Airways musiał zawrócić z trasy z powodu problemów technicznych.

Autor: zś//gak / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Sergey Kustov, CC BY-SA