Boeing 787 Dreamliner

Boeing 787 Dreamliner

Samolot pasażerski prawie jak myśliwiec, czyli Boeing 787 Dreamliner i akrobacje przed zbliżającym się wielkimi krokami AirShow w Paryżu. Za sterami Dreamliera zasiedli eksperci od dynamicznego pilotażu. Jak ocenił pilot Oskar Maliszewski, taki "performance nie jest osiągalny dla samolotu rejsowego - zatankowanego i z pasażerami na pokładzie". Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" TVN24 Biznes i Świat.

- Zostały wyłączone wszystkie monitory i zapanował lekki chaos wśród załogi, zaczęli biegać, zachowywać się dosyć nerwowo - relacjonował na antenie TVN24 pan Jacek, pasażer dreamlinera LOT, który w piątek musiał przymusowo lądować na lotnisku w Glasgow. Jednocześnie podkreślił, że na pokładzie nie było paniki, a załoga zachowywała się profesjonalnie.

Trwa kontrola samolotu, ale wszyscy pasażerowie są bezpieczni - zapewniła na antenie TVN24 rzeczniczka LOT, Barbara Pijanowska-Kuras. Dreamliner PLL LOT lecący z Chicago w USA do Warszawy przymusowo wylądował w Glasgow.

Amerykańska Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu ma kolejne obawy dotyczące korzystania z baterii litowo-jonowych. Wykorzystywane są one m.in. w dreamlinerach. Według rady baterie powinny zostać poddane rygorystycznym testom, które wykażą wszelkie możliwe usterki, zanim zostaną one dopuszczona do użycia.

Szósty dreamliner LOT-u, o imieniu "Franek", wystartował w środę o godz. 13 w swój pierwszy rejs pasażerski do Nowego Jorku. To pierwszy boeing 787 polskiego przewoźnika, który otrzymał imię. Nadali je pasażerowie w konkursie internetowym zorganizowanym z okazji 85. urodzin PLL LOT.

Na warszawskim Lotnisku Chopina wylądował w czwartek szósty Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT. Najmłodsze dziecko polskiego przewoźnika otrzymało imię "Franek". Zostało ono wybrane przez pasażerów w konkursie internetowym. Od połowy maja maszyna zacznie latać do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, a od października - na rejsach czarterowych.

Na warszawskim Lotnisku Chopina wyląduje w czwartek szósty Boeing 787 Dreamliner w barwach PLL LOT. Najmłodsze dziecko polskiego przewoźnika od połowy maja zacznie latać do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu, a od października - na rejsach czarterowych.

W należącym do norweskiego taniego przewoźnika lotniczego Norwegian Air Shuttle ASA Boeingu 787 Dreamliner zauważono wyciek paliwa, co spowodowało czasowe wycofanie go z eksploatacji - poinformował we wtorek rzecznik Norwegian.

Linie lotnicze Japan Airlines uziemiły we wtorek jeden ze swoich Boeingów 787 Dreamliner. Podczas rutynowych prac serwisowych na lotnisku w Tokio zauważono dym wydostający się z maszyny. Aparatura pokładowa maszyny wskazała na problem z akumulatorem.

Odszkodowanie od Boeinga za uziemienie na kilka miesięcy dwóch polskich dreamlinerów, należących do LOT-u, będzie duże - pisze "Puls Biznesu". Powołując się na własne źródła, gazeta podaje, że będzie to równowartość 90 mln zł.

Należący do PLL LOT dreamliner wypożyczony zostanie liniom Finnair i będzie obsługiwać połączenie Helsinki- Nowy Jork. Mimo że trasa ta obsługiwana jest przez fińskiego przewoźnika, samolot nadal latać będzie w barwach LOT-u.