Czy Terminator uratuje świat przed kryzysem?

Aktualizacja:

Dziś startuje największe święto informatyki i nowych technologii - targi CeBIT w Hanowerze. O randze tej imprezy - odbywającej się tym razem w czasach wielkiej zapaści gospodarki - świadczą osoby, które otworzą targi. Będą to kanclerz Niemiec Angela Merkel i gubernator Kalifornii, słynny filmowy Terminator Arnold Schwarzenegger. Co było powodem zaproszenia słynnego Terminatora do Niemiec? Jak tłumaczą organizatorzy: „Kalifornia jest wzorem dla całego świata”. - Więcej innowacji, więcej wizji, więcej treści – takie hasło przyświeca największym na świecie targom nowych technologii.

O tej imprezie można mówić wyłącznie w kategoriach „naj”. Największe na świecie targi innowacji, najnowsze technologie i najznakomitsi goście. Między innymi gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger, który będzie reprezentować – zdaniem organizatorów targów – „stan, który swoim dynamizmem, inwencją i chęcią do inwestowania, jest wzorem dla innych regionów na całym świecie”. To właśnie tam (przede wszystkim w "Dolina Krzemowej”) rodzą się najnowsze trendy i powstają przełomowe innowacje w branży IT.

"Nic nie dzieje się offline"

W tegorocznych targach CeBIT, w centrum uwagi znajdzie się społeczeństwo informacyjne, które – według organizatorów - stanie się kluczowym tematem dyskusji. - Nowe obszary zastosowań, innowacyjne technologie, coraz szybsze łącza – internet wchodzi w nowy etap rozwoju. Ten właśnie dynamiczny rozwój chcemy pokazać w tym roku na CeBIT - mówi Ernst Raue, członek zarządu Deutsche Messe odpowiedzialny za targi CeBIT.

Jak podkreśla Raue, „w dzisiejszych czasach nic nie dzieje się offline”. - Boom przeżywa koncepcja oprogramowania dostępnego online, Cloud Computing, bankowość elektroniczna, Enterprise 2.0, oprogramowanie klasy open source, blogi, wikipedie, telewizja internetowa, portale społecznościowe i konferencje prowadzone zdalnie – wylicza Raue.

Kryzys nie ominął CeBIT-u

Jak zapowiadają organizatorzy CeBIT-u, zakres tematyczny targów obejmie szerokie spektrum – od oprogramowania dla przedsiębiorstw poprzez elektronikę użytkową, po trendy i tendencje na rynku. W centrum uwagi będą też produkty i usługi z zakresu Webciety (neologizm utworzony z "World Wide Web" - "światowa sieć" i "society" - "społeczność") oraz Green IT (energooszczędne systemy IT).

Szalejący na świecie kryzys gospodarczy nie ominął również targów CeBIT. Na imprezie pojawi się blisko 4300 firm (1,5 tysiąca mniej stoisk niż rok temu). Jednak według organizatorów, nie jest to negatywne zjawisko, bo „zaprezentują się tylko te firmy, które stoją na solidnych postawach”.

Źródło: tvn24.pl