Burkina Faso. Autobus najechał na minę. Nie żyje 10 osób

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP
Służby bezpieczeństwa w Burkina Faso. Wideo archiwalne
Służby bezpieczeństwa w Burkina Faso. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchiveSłużby bezpieczeństwa w Burkina Faso. Wideo archiwalne

Dziesięć osób zginęło, a kilka zostało rannych, gdy autobus najechał na minę we wschodnim Burkina Faso - poinformowały władze. Regiony wschodnie i Sahel są jednymi z najbardziej dotkniętych atakami Al-Kaidy i Państwa Islamskiego.

Autobus w niedzielne popołudnie najechał na minę w pobliżu wioski Bougui. Ranni zostali przewiezieni do szpitala w Fada N'Gourma, głównym mieście na wschodzie, a reszta pasażerów autobusu rozbiegła się - powiedział przedstawiciel armii płk Hubert Yameogo.

Ataki islamistów w Burkina Faso

Przemoc powiązana z Al-Kaidą i tak zwanym Państwem Islamskim nęka kraj od ponad sześciu lat, zabijając tysiące i zmuszając do emigracji prawie dwa miliony ludzi - AP.

Niezdolność rządu do powstrzymania ataków doprowadziła w tym roku do dwóch zamachów stanu, po których każdy z przywódców junty obiecywał, że bezpieczeństwo będzie priorytetem. Jednak ataki trwają, a terroryści zdobywają kolejne obszary kraju.

PAP

Regiony wschodnie i Sahel są jednymi z najbardziej dotkniętych atakami Al-Kaidy i tak zwanego Państwa Islamskiego. Niedzielny atak nastąpił dzień po tym, jak kolejna mina eksplodowała na wschodzie, między wioskami Ougarou i Matiacoali, raniąc pięciu żołnierzy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Reuters Archive

Pozostałe wiadomości