Nieplanowane lądowanie samolotu lecącego do Krakowa. Powodem anonimowa informacja

Autor:
jw/ak
Źródło:
Kontakt 24
Samolot z Bari do Krakowa lądował w Budapeszcie
Samolot z Bari do Krakowa lądował w Budapeszcie
Google Earth
Google EarthSamolot z Bari do Krakowa lądował w Budapeszcie

Samolot leciał z włoskiego Bari do Krakowa, jednak musiał nieplanowo wylądować w Budapeszcie. Jak poinformowało biuro prasowe Wizz Air, wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani. Po przeprowadzeniu kontroli poinformowano, że jeszcze dziś będą mogli dotrzeć do Polski. Pierwszą informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do redakcji Kontaktu 24 wpłynęła informacja o nieplanowanym lądowaniu samolotu Wizz Air w Budapeszcie, który leciał z Bari do Krakowa. Pan Michał, który podróżował na pokładzie samolotu, przekazał, że razem z resztą pasażerów czeka na węgierskim lotnisku na komunikat, co dalej.

"Zrobiło się odrobinę nerwowo"

- W trakcie lotu otrzymaliśmy informację, że będziemy awaryjnie lądować w Budapeszcie. Zrobiło się odrobinę nerwowo na pokładzie. Personel pokładowy przypomniał nam procedury bezpieczeństwa. Wylądowaliśmy awaryjnie, wyszliśmy z tego samolotu trapami ewakuacyjnymi. Teraz razem z resztą pasażerów czekamy na terminalu w Budapeszcie na jakiekolwiek informacje, co dalej. Na razie nikt nic nie wie i przeganiają nas trochę z miejsca na miejsce, mieliśmy też ponowną kontrolę bezpieczeństwa - przekazał internauta. - Samolot był pełen - dodał mężczyzna.

Lądowanie po anonimowej informacji

O nieplanowane lądowanie zapytaliśmy biuro prasowe linii Wizz Air. Otrzymaliśmy oświadczenie przewoźnika.

"Wizz Air potwierdza, że otrzymał informację z anonimowego źródła o ładunku wybuchowym znajdującym się na pokładzie samolotu obsługującego lot W6 5058 z Bari do Krakowa 20 lipca. Po dokonaniu oceny zagrożenia, samolot został przekierowany do Budapesztu. Załoga samolotu oraz pracownicy centrum kontroli operacyjnej działali zgodnie z odpowiednimi procedurami. Obecnie właściwe służby przeprowadzają niezbędne kontrole w celu ustalenia, czy groźba była fałszywa. Wszyscy pasażerowie zostali ewakuowani" - czytamy w komunikacie.

Fałszywy alarm

Po godzinie 20 linie lotnicze poinformowały, że alarm okazał się fałszywy. "Po przeprowadzeniu niezbędnych kontroli, służby potwierdziły, że alarm był fałszywy. Dla pasażerów, którzy chcą dziś podróżować do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie, Wizz Air zorganizował lot ratunkowy z Budapesztu zaplanowany na godzinę 22.30 czasu lokalnego" - zapowiedziano w oświadczeniu.

Autor:jw/ak

Źródło: Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: michał/ Kontakt 24