Najbardziej poszukiwany przestępca sam oddał się w ręce policji

Źródło:
CNN Brasil, Folha de S. Paulo, Folha de Pernambuco
Policja w Brazylii
Policja w Brazylii
Reuters Archive
Policja w BrazyliiReuters Archive

Uznawany za najbardziej poszukiwanego człowieka w Rio de Janeiro Luis Antônio da Silva Braga, znany też pod pseudonimem Zinho, oddał się w niedzielę w ręce brazylijskiej policji. Dzień później poinformowano o przewiezieniu 44-latka do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze.

Luis Antônio da Silva Braga - przywódca największej bojówki w Rio de Janeiro, kontrolującej zachodnią część metropolii, oddał się w niedzielę w ręce brazylijskiej policji federalnej - poinformował portal CNN Brasil. Poszukiwania 44-latka, znanego też jako Zinho, prowadzono od 2018 roku. Wydano za nim co najmniej 12 nakazów aresztowania.

Oddanie się Zinho w ręce funkcjonariuszy było efektem negocjacji pomiędzy reprezentującymi 44-latka prawnikami a policją federalną i stanowym Sekretariatem Bezpieczeństwa Publicznego - podało brazylijskie wydanie CNN. Nastąpiło ono tydzień po wydaniu nakazów aresztowania za parlamentarzystką podejrzewaną o współpracę z dowodzoną przez da Silvę Bragę bojówką oraz 17 członkami przestępczego ugrupowania.

ZOBACZ TEŻ: Wielki proces mafii z Kalabrii. Łącznie ponad 2200 lat więzienia dla kilkuset oskarżonych

Luis Antônio da Silva Braga aresztowany

Jak wskazuje CNN Brasil, po przeprowadzonym w niedzielę aresztowaniu Luis Antônio da Silva Braga został poddany rutynowym badaniom lekarskim. Następnie przewieziono go do zakładu karnego o zaostrzonym rygorze.

Luis Antônio da Silva Braga, najbardziej poszukiwany człowiek w Rio de Janeiroprocurados.org.br

Poszukiwania da Silvy Bragi rozpoczęto w 2018 roku, w związku z zarzutem wyprania przez niego pieniędzy pochodzących z przestępczej działalności największej bojówki w Rio de Janeiro. W późniejszym czasie wycofano oskarżenie w tej sprawie. Postawiono mu jednak zarzuty w związku z innymi przestępstwami, jakich miał dokonać najpierw jako członek, a od ponad roku jako przywódca przestępczego ugrupowania. Oskarża się go m.in. o zabójstwo byłego lokalnego radnego – informuje portal Folha de S. Paulo.

W końcu października dowodzona przez Zinho organizacja podpaliła na ulicach Rio de Janeiro co najmniej 35 autobusów. Akcja ta była najpewniej odpowiedzią na zabicie bratanka i prawej ręki da Silvy Bragi, Matheusa da Silva Rezende - wyjaśnił Folha de S. Paulo. W wyniku działań bojówki zamknięto szkoły, w części miasta wystąpił paraliż komunikacyjny.

ZOBACZ TEŻ: Walka gangów w holenderskim mieście. Ładunki wybuchowe podkładają nawet 14-latki

Autorka/Autor:jdw//am

Źródło: CNN Brasil, Folha de S. Paulo, Folha de Pernambuco

Źródło zdjęcia głównego: procurados.org.br