Akcja policji i strzelanina w faweli. Zginęło ośmiu domniemanych handlarzy narkotyków

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

Podczas operacji prowadzonej od soboty w brazylijskiej faweli w mieście Sao Goncalo policjanci zabili ośmiu domniemanych handlarzy narkotyków. Rzecznik sił policyjnych potwierdził, że doszło tam do intensywnej wymiany ognia. Ciała prawdopodobnych członków gangu narkotykowego znaleźli mieszkańcy faweli Salgueiro - poinformowały brazylijskie media.

Brazylijscy policjanci zabili podczas operacji prowadzonej od soboty w faweli w mieście Sao Goncalo, w stanie Rio de Janeiro, na południowym wschodzie kraju, ośmiu domniemanych handlarzy narkotyków. Według brazylijskiej stacji Globo TV ciała ośmiu prawdopodobnych członków gangu narkotykowego znaleźli mieszkańcy faweli Salgueiro w poniedziałek rano.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Z informacji brazylijskiej telewizji wynika, że zabici to członkowie grupy przestępczej, którzy otworzyli ogień do policji podczas prowadzonej przez funkcjonariuszy operacji na terenie faweli.

Rzecznik sił policyjnych Ivan Blaz wyjaśnił, że akcja realizowana była w trudno dostępnym terenie dzielnicy nędzy Salgueiro. Potwierdził, że doszło tam do intensywnej wymiany ognia między funkcjonariuszami a bandytami.

Akcja brazylijskiej policji po zabójstwie funkcjonariusza

Operacja policyjna w faweli miasta Sao Goncalo ruszyła krótko po zabiciu przez domniemanych członków grupy handlującej narkotykami policjanta patrolującego okolice faweli Salgueiro. 38-letni funkcjonariusz zmarł w szpitalu wskutek ran postrzałowych.

Globo TV ujawniła, że inną ofiarą starć w faweli jest starsza kobieta, która przypadkowo została postrzelona w ramię. Jej życie nie jest zagrożone.

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości