Były białoruski minister: samolotem Ryanair nie odleciało z Mińska sześć osób

Autor:
kz//now
Źródło:
PAP
Pawał Łatuszka o zatrzymaniu Pratasiewicza (wideo z maja 2021 roku)
Pawał Łatuszka o zatrzymaniu Pratasiewicza (wideo z maja 2021 roku)tvn24
wideo 2/20
tvn24Pawał Łatuszka o zatrzymaniu Pratasiewicza

Samolotem linii Ryanair relacji Ateny-Wilno, który lądował w niedzielę awaryjnie w Mińsku, nie odleciało po starcie z Mińska do Wilna sześć osób - poinformował na komunikatorze Telegram były białoruski minister i dyplomata Pawał Łatuszka. Na lotnisku w Mińsku wyprowadzony z samolotu i zatrzymany został żyjący na emigracji opozycyjny aktywista Raman Pratasiewicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nie odleciało z Mińska dwóch obywateli Białorusi i czterech obywateli Rosji - napisał Łatuszka. Nie jest jasne, czy wśród tych osób uwzględnia on zatrzymanego w Mińsku opozycjonistę Ramana Pratasiewicza. Szefowa telewizji Biełsat Agnieszka Romaszewska poinformowała na Twitterze, że według niepotwierdzonych, ale wiarygodnych informacji na liście pasażerów samolotu w Wilnie brakuje pięciu osób.

Awaryjne lądowanie

Samolot lecący z Aten lądował awaryjnie w Mińsku po informacji o bombie na pokładzie. Linie Ryanair poinformowały, że polecenie lądowania otrzymały od kontrolerów lotów na lotnisku w Mińsku. Informacja o bombie po sprawdzeniu samolotu nie potwierdziła się. Jednak w Mińsku zatrzymany został i wyprowadzony z samolotu żyjący na emigracji opozycyjny aktywista Raman Pratasiewicz, który jest poszukiwany listem gończym przez białoruskie organy ścigania. Radio Swaboda podaje za niewskazanym kanałem na komunikatorze Telegram, że na pokładzie samolotu zabrakło także dziewczyny Ramana Pratasiewicza. Na lotnisku w Mińsku poinformowano, że na pokładzie jest 123 pasażerów. Z kolei strona litewska podała informację o prawie 170 pasażerach z 12 krajów. Ponad 90 wśród tych pasażerów to obywatele Litwy. Po ponad siedmiogodzinnym postoju w Mińsku samolot odleciał do Wilna, gdzie wylądował wieczorem w niedzielę.

Lotnisko w Mińsku Shutterstock

Autor:kz//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości