Wojska izraelskie przekroczyły przedmieścia Gazy. "Jesteśmy w szczytowym momencie bitwy"

Źródło:
PAP, Reuters, BBC

Wojska izraelskie przekroczyły przedmieścia Gazy i posuwają się naprzód - oznajmił premier Izraela Benjamin Netanjahu. Nie zdradził dalszych szczegółów na temat postępów operacji.

- Jesteśmy w szczytowym momencie bitwy. Odnieśliśmy imponujące sukcesy i przekroczyliśmy obrzeża miasta Gaza. Posuwamy się naprzód - powiedział Netanjahu w oświadczeniu opublikowanym przez jego biuro.

Jak odnotowały agencja Reutera i BBC, szef izraelskiego rządu nie podał dalszych szczegółów na temat postępów operacji.

"Wcześniej nasi korespondenci w Gazie relacjonowali, że armia izraelska walczyła z uzbrojonymi członkami Hamasu w pięciu rejonach na północy Strefy Gazy" - podała BBC. Z kolei palestyńscy rozmówcy agencji Reutera utrzymywali, że "siły izraelskie nadal znajdują się poza miastem, na obrzeżach, co oznacza, że opór Hamasu jest silniejszy, niż się spodziewano".

CZYTAJ: Rośnie liczba zakładników Hamasu. Wśród nich są obcokrajowcy

Szef sztabu Sił Obronnych Izraela generał Herci Halevi oznajmił w przemówieniu telewizyjnym, że "izraelskie siły znajdują się w centrum operacji lądowej na północy Strefy Gazy".

Decyzja o przekazaniu paliwa

W czasie czwartkowej konferencji prasowej Benjamin Netanjahu powiedział też, że izraelski rząd nie podjął żadnej decyzji o przekazaniu paliwa do Strefy Gazy, chociaż jest zaangażowany w pomoc humanitarną.

- Nie podjęliśmy żadnej decyzji o przekazaniu paliwa. Nie wydałem żadnego takiego polecenia, a gabinet wojenny nie zatwierdził żadnej decyzji - dodał izraelski premier. 

Atak Hamasu na Izrael PAP/Reuters - Maciej Zieliński

Autorka/Autor:tas//mrz

Źródło: PAP, Reuters, BBC

Tagi:
Raporty: