Planował zamach podczas wyborów Miss Belgii. "Uniknięto ataku, który mógł się bardzo źle skończyć"

Źródło:
PAP
Teatr Proximus w De Panne
Teatr Proximus w De Panne
Google Earth
Teatr Proximus w De PanneGoogle Earth

Belgijska policja udaremniła w sobotę wieczorem zamach podczas wyborów Miss Belgii - poinformowała miejscowa prokuratura. 40-letni uzbrojony mężczyzna w kamizelce kuloodpornej został zatrzymany.

Informacje o planowanym ataku dotarły do policji w sobotni wieczór. Do zamachu miało dojść podczas wyborów Miss Belgii w teatrze Proximus w De Panne w zachodniej Belgii. Wybory miały rozpocząć się po godzinie 20, ale ze względu na zagrożenie teatr został ewakuowany - relacjonuje dziennik "Het Nieuwsblad". Na miejscu pojawiły się liczne jednostki policji.

Niedoszły zamachowiec w rękach policji

Funkcjonariusze namierzyli podejrzanego w wypożyczonym samochodzie na niemieckich rejestracjach - poinformowała prokuratura. 40-letni mężczyzna miał przy sobie ciężką broń i był ubrany w kamizelkę kuloodporną. Jak podaje "HN", w jego samochodzie znaleziono również substancje chemiczne, jednak na razie prokuratura odmawia informacji, jakiego rodzaju.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. Po godzinie 21.30 uroczystość w teatrze Proximus została wznowiona.

- Uniknięto ataku, który mógł się bardzo źle skończyć - powiedział dziennikarzom Eric Van Der Sypt z prokuratury federalnej.

Autorka/Autor:momo//rzw

Źródło: PAP