Były król Belgów spotkał się z nieślubną córką

TVN24 | Świat

Autor:
adso
Źródło:
PAP

"Po zamieszaniu, ranach i cierpieniach przychodzi czas na przebaczenie, uzdrowienie i pojednanie" - przekazała w środę w oświadczeniu belgijska rodzina królewska, mówiąc o spotkaniu byłego króla Alberta II z jego nieślubną córką, księżniczką Delphine.

Były król Belgów Albert II spotkał się ze swoją nieślubną córką, księżniczką Delphine - poinformowała we wtorek rodzina królewska. To ich pierwsze spotkanie od czasu, gdy sąd oficjalnie uznał, że Delphine jest córką Alberta.

Były król, jego żona królowa Paola i księżniczka Delphine spotkali się w niedzielę w królewskiej rezydencji w Laeken. "W tę niedzielę, 25 października, otworzył się nowy rozdział, pełen emocji, spokoju, zrozumienia, a także nadziei" - poinformowali król, królowa i księżniczka we wspólnym oświadczeniu wydanym we wtorek.

"Po zamieszaniu, ranach i cierpieniach przychodzi czas na przebaczenie, uzdrowienie i pojednanie" - dodali.

Z obecnym królem Filipem Delphine spotkała się po raz pierwszy 15 października. Jak mówiła, wcześniej jej ojciec i rodzeństwo nie wyrażali zgody na kontakt z nią.

Księżna Delphine (po prawej), król Albert II (w środku) i królowa Paola (po lewej)PAP/EPA/HANDOUT

Delphine Boel przyszła na świat w 1968 roku jako owoc wieloletniego romansu (1966-84) żonatego już księcia Alberta z baronową Sybillą de Selys Longchamps, żoną bogatego przemysłowca Jacquesa Boela. Związek małżeński Alberta z włoską arystokratką Paolą przechodził wówczas kryzys.

Plotki o związku Alberta z matką Delphine krążyły od lat, ale wiadomość, że król mógł mieć z nią dziecko, wyszła na jaw, gdy w 1999 roku opublikowano biografię królowej Paoli.

Delphine otrzymała tytuł książęcy 1 października br., po tym, jak test DNA wykazał, że były król jest jej ojcem. Albert, który sześć lat temu abdykował na rzecz swojego syna Filipa, przez lata twierdził, że Delphine nie jest jego córką.

Autor:adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP/EPA/HANDOUT

Tagi:
Raporty: