Awaryjne lądowanie śmigłowca z premierem Paszynianem na pokładzie

Źródło:
PAP, Panarmenian, Zerkalo
Lot śmigłowca z Paszynianem na pokładzie
Lot śmigłowca z Paszynianem na pokładzie
Nikol Paszynian/Facebook
Lot śmigłowca z Paszynianem na pokładzie Nikol Paszynian/Facebook

Śmigłowiec z premierem Armenii Nikolą Paszynianem na pokładzie awaryjnie lądował na stadionie w Wanadzorze – poinformowały media w Erywaniu. Szef rządu potwierdził te doniesienia. "Wszystko jest w porządku, kontynuujemy podróż samochodem" - przekazał Paszynian w mediach społecznościowych. Szef ormiańskiego rządu nie ujawnił, dokąd zmierza.

"Ze względu na złe warunki pogodowe nasz śmigłowiec nieplanowo wylądował w Wanadzorze" - poinformował w sobotę premier Paszynian na swoim koncie na Facebooku. Zapewnił, że "wszystko jest w porządku". "Teraz kontynuujemy podróż samochodem" – poinformował.

Wanadzor znajduje się w północnej części Armenii, w dolinie Małego Kaukazu. Jest to trzecie co do wielkości miasto pod względem liczby mieszkańców w tym kraju.

Szef ormiańskiego rządu nie ujawnił, dokąd zmierza. Doniesienia mediów w tej kwestii się różnią. Według portalu Panarmenian Paszynian leciał do miasta Taszir, położonego przy granicy z Gruzją.

Azerbejdżański portal Zerkalo napisał z kolei, że premier Armenii zmierzał do wioski Baghanis na granicy z Azerbejdżanem, gdzie niedawno wytyczono granicę ormiańsko-azerbejdżańską.

Autorka/Autor:tas

Źródło: PAP, Panarmenian, Zerkalo

Źródło zdjęcia głównego: STEPHANIE LECOCQ/PAP