TVN24 | Świat

Członkowie australijskiej sekty aresztowani w związku ze śmiercią ośmioletniej dziewczynki

TVN24 | Świat

Autor:
ft/kg
Źródło:
Guardian, BBC
Australijska policja aresztowała członków sekty w związku ze śmiercią ośmiolatki
Queensland PoliceAustralijska policja aresztowała członków sekty w związku ze śmiercią ośmiolatki

Dwanaścioro członków sekty z australijskiego Toowoomba zostało zatrzymanych w związku ze śmiercią ośmioletniej dziewczynki. Dziecko, które chorowało na cukrzycę typu 1, przez sześć dni miało nie otrzymywać insuliny. Jej rodzicom, których aresztowano na początku roku, postawiono już między innymi zarzuty popełnienia morderstwa. Pozostałym członkom grupy zarzuca się, że mimo wiedzy o stanie zdrowia ośmiolatki, nie udzielili jej niezbędnej pomocy.

Ośmioletnia Elizabeth Rose Struhs, która chorowała na cukrzycę typu 1, zmarła 7 stycznia w swym domu w Rangeville na południowych przedmieściach Toowoomba. Policja twierdzi, że jej rodzice, którzy już wcześniej usłyszeli zarzuty w tej sprawie, nie podawali jej insuliny przez sześć dni aż do momentu śmierci.

Według służb z australijskiego stanu Queensland ratownicy medyczni zostali wezwani dopiero o 17.30 następnego dnia. Jej rodzice, Kerrie Elizabeth Struhs oraz Jason Richard Struhs, oskarżeni są o popełnienie morderstwa, tortury oraz nieudzielenie niezbędnej pomocy medycznej dziecku. Obydwoje przebywają w areszcie.

Członkowie sekty zatrzymani

Według lokalnych mediów, cytowanych przez "Guardian", pozostali członkowie sekty mieli być obecni przy dziecku w momencie jej śmierci. Mieli śpiewać i modlić się o jej uzdrowienie - napisał brytyjski dziennik.

Detektyw Garry Watts z policji w Queensland przekazał, że dwanaścioro zatrzymanych osób było świadomych stanu zdrowia Elizabeth i przez sześć dni nie podejmowało żadnych działań, by zapewnić dziewczynce pomoc medyczną. Zatrzymani, siedem kobiet i pięciu mężczyzn w wieku od 19 do 65 lat, pochodziło z trzech rodzin zrzeszonych w sekcie - dodał. W momencie zatrzymania wszyscy znajdowali się w jednym domu.

Australijska policja aresztowała członków sektyQueensland Police

- Przed 40 lat służby nigdy nie spotkałem się z podobną sprawą - przekazał funkcjonariusz.

Jayde Struhs, starsza siostra Elizabeth powiedziała australijskim mediom, że członkowie sekty nazywali się "świętymi" i odłączyli się od struktur kościelnych głównego nurtu, które uważali za skorumpowane. Nie obchodzili świąt, odrzucali medycynę i utrzymywali, że ich jednym celem jest służba Bogu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft/kg

Źródło: Guardian, BBC

Źródło zdjęcia głównego: Queensland Police

Pozostałe wiadomości