Strzelanina podczas koncertu. Są zabici i ranni

Źródło:
PAP
Austin w Teksasie
Austin w Teksasie
Austin w Teksasie

Strzelanina niedaleko Austin, w stanie Teksas. Doszło do niej podczas obchodów święta Juneteenth, upamiętniającego ostateczne zniesienie niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Dwie osoby zginęły, a sześć, w tym dwoje dzieci, zostało rannych.

Do zdarzenia doszło w podczas koncertu w park w Round Rock niedaleko Austin w sobotę przed północą. Wszystko zaczęło się od sprzeczki między dwiema grupami ludzi, po której padły strzały. Dwie ofiary, które uznano za zmarłe na miejscu zdarzenia, nie brały udziału w bójce.

Czytaj też: Strzelanina na uczelni w Las Vegas

Sześć osób, w tym 4 dorosłych i 2 dzieci, przetransportowano do szpitali z potencjalnie poważnymi obrażeniami - poinformowały władze hrabstwa Austin-Travis.

Dochodzenie jest w toku. Na razie nie ustalono, ile osób strzelało. Nikt też nie został zatrzymany.

Strzelanina w Detroit

Do strzelaniny doszło również w sobotę w Detroit. W jednym z parków miejskich na obrzeżach miasta uzbrojony mężczyzna podszedł do miejsca, w którym przy kurtynie wodnej bawiły się dzieci, i otworzył ogień.

Władze stanu Michigan przekazały, że rannych zostało 9 osób, w tym 2 małych dzieci i ich matka.

W stanie krytycznym jest 8-letni chłopiec postrzelony w głowę, jego czteroletni brat z raną nogi jest w stanie stabilnym; ich matka została ranna w brzuch i w nogę - powiedział szeryf hrabstwa Oakland Mike Bouchard. Jak dodał, stan pozostałych sześciu rannych osób, w tym małżeństwa i 78-letniego mężczyzny, jest stabilny.

Strzelał aż 28 razy

Policja ustaliła, że napastnik strzelał aż 28 razy i w tym czasie kilka razy się zatrzymywał, by przeładować broń.

Władze podały, że zanim policja odnalazła sprawcę w jego domu, już nie żył - najprawdopodobniej się zastrzelił. Nie był wcześniej znany policji.

Autorka/Autor:mm//mrz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock