Sztab Generalny: ukraińska armia stawia opór rosyjskim najeźdźcom

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP
Ukraińska prokuratura: wojska rosyjskie użyły amunicji kasetowej w obwodzie dniepropietrowskim
Ukraińska prokuratura: wojska rosyjskie użyły amunicji kasetowej w obwodzie dniepropietrowskim
TVN24
TVN24Ukraińska prokuratura: wojska rosyjskie użyły amunicji kasetowej w obwodzie dniepropietrowskim

Ukraiński Sztab Generalny poinformował w nocy z poniedziałku na wtorek, że Siły Zbrojne odpierają ataki wojsk rosyjskich w różnych rejonach kraju - podała niemiecka agencja informacyjna dpa.

Obecnie trwa odpieranie rosyjskiego natarcia na miasto Słowiańsk w obwodzie donieckim na południowym wschodzie kraju, a także na miasteczko Barwinkowe w obwodzie charkowskim - głosi raport sytuacyjny Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy.

W obwodzie ługańskim na wschodzie kraju trwają działania mające na celu powstrzymanie rosyjskich ataków w okolicach miast Rubiżne (60 tys. mieszkańców) i Lisiczańsk (100 tys. mieszkańców) i Popasna z 20 tys. mieszkańców. Celem jest uniemożliwienie wojskom rosyjskim ominięcia oddziałów ukraińskich.

"Osłabione, zdezorientowane oddziały rosyjskie"

Równocześnie strona ukraińska prowadzi szeroko zakrojoną obronę oblężonego miasta portowego Mariupol. Również w obwodzie czernihowski na północy kraju trwa obrona przed rosyjskim natarciem.

Wokół Kijowa siły odpowiedzialne za obronę stolicy kontrolowały sytuację w miejscowościach Motyszyn, Lisne, Kapitaniwka i Dmytriwka w zachodniej części Kijowa.

Oddziały rosyjskie są osłabione, zdezorientowane, a duża ich część została odcięta od logistyki i głównych sił. Z tego też powodu Moskwa próbuje zrekompensować spadek siły bojowej atakami artyleryjskimi i rakietowymi - czytamy dalej w raporcie cytowanym przez niemiecką dpa.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości