TVN24 | Świat

CNN: rosyjski żołnierz wystrzelił w twarz 11-letniej Milenie

TVN24 | Świat

Autor:
asty,ft/kab
Źródło:
PAP, CNN

W czasie ewakuacji z Mariupola nad Morzem Azowskim rosyjski żołnierz wystrzelił w twarz 11-letniej dziewczynce - poinformowała w sobotę telewizja CNN. Dziecko przeżyło - przekazał korespondent amerykańskiej stacji. - Dlaczego oni tu są? To najemnicy. Nie troszczą się o nas, ani o sytuację w tym kraju. Jest im bez różnicy, do kogo strzelają - mówiła matka dziecka.

Jak przekazał korespondent amerykańskiej stacji CNN, do zdarzenia doszło na punkcie kontrolnym w okolicach Wasyliwki w obwodzie zaporoskim na południu Ukrainy. 11-latka wraz z babcią, mamą i siostrą były w trakcie ewakuacji z obleganego i niszczonego przez Rosjan Mariupola nad Morzem Azowskim.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

- Zawracaliśmy i wtedy zaczęli do nas strzelać z karabinów maszynowych. Kierowca się zatrzymał, otworzyliśmy drzwi i wyszliśmy z podniesionymi rękami. Rosjanie krzyczeli coś do nas, ale nie rozumieliśmy co. Wtedy zobaczyłam, co stało się mojej córce. Wyjęliśmy ją z samochodu, była ranna - mówiła matka dziewczynki Jelena Uranowa.

Rosyjski pocisk uszkodził struny głosowe dziewczynki

Kula przeszła przez szczękę i trafiła w nasadę języka. Dziewczynka, do której strzelono 9 dni temu, przechodzi rehabilitację w szpitalu, ale ponieważ kula uszkodziła struny głosowe, nie może głośno mówić.

Według relacji matki dziewczynki, gdy rosyjscy żołnierze zdali sobie sprawę, co się stało, udzielili dziewczynce pomocy i wysłali ją do szpitala w okupowanym przez Rosjan mieście Tokmak, gdzie została zoperowana. - Dlaczego oni tu są? To najemnicy. Nie troszczą się o nas, ani o sytuację w tym kraju. Jest im bez różnicy, do kogo strzelają - oceniła Jelena.

W materiale CNN pokazano dziewczynkę jeszcze sprzed wojny podczas ćwiczeń gimnastyki akrobatycznej. - Teraz ledwo chodzi - dodał korespondent. Lekarz powiedział jednak, że fizycznie odzyska pełną sprawność. - Inna sprawa to konsekwencje psychiczne traumy - dodał.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO:

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty,ft/kab

Źródło: PAP, CNN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości