TVN24 | Świat

Brytyjskie ministerstwo obrony: Rosja zmieniła miejsce działań militarnych, ale nie swój cel

TVN24 | Świat

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Relacja mieszkańca Chersonia, Mykoły: jeden z posłów Dumy Państwowej zaproponował, żeby odtworzyć gubernię taurydzką
Relacja mieszkańca Chersonia, Mykoły: jeden z posłów Dumy Państwowej zaproponował, żeby odtworzyć gubernię taurydzkąTVN24
wideo 2/19
TVN24Relacja mieszkańca Chersonia, Mykoły: jeden z posłów Dumy Państwowej zaproponował, żeby odtworzyć gubernię taurydzką

Brytyjskie ministerstwo obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej przekazało, że ostateczny cel Rosji w Ukrainie się nie zmienił, mimo że okupanci skupili się w swoich działaniach militarnych na wschodniej granicy kraju. Jak dodano, "pozostaje nim zmuszenie Ukrainy do porzucenia orientacji euroatlantyckiej".

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że "siły rosyjskie kontynuują przerzucanie sprzętu bojowego i pomocniczego z Białorusi w kierunku wschodniej Ukrainy".

"Dotyczy to miejsc w pobliżu Charkowa i Siewierodoniecka. Rosyjska artyleria kontynuuje ostrzeliwanie pozycji ukraińskich na wschodzie kraju, gdzie Rosja planuje wznowienie działań ofensywnych. Mimo że działania operacyjne Rosji przesunęły się na wschodnią Ukrainę, jej ostateczny cel pozostaje niezmienny. Chce ona zmusić Ukrainę do porzucenia orientacji euroatlantyckiej i zaznaczyć swoją dominację w regionie" - napisano.

Ukraiński sztab o sytuacji na froncie

Ukraiński sztab generalny w komunikacie dotyczącym sytuacji na froncie poinformował, że siły rosyjskie planują przeprowadzenie desantu morskiego na terytorium Ukrainy. Na wschodzie i południu kraju najeźdźcy kontynuują ostrzał miast, w tym dzielnic mieszkalnych. 

"Trwają przygotowania pododdziałów 810. i 155. Samodzielnych Brygad Piechoty Morskiej do przeprowadzenia operacji desantu morskiego" - podał ukraiński sztab w porannym komunikacie, zaznaczając, że "szczegóły są ustalane".

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości