Świat

Arabia Saudyjska grozi, że zablokuje YouTube

Świat

TVN24.plArabia Saudyjska grozi, że zablokuje YouTube

Arabia Saudyjska grozi zablokowaniem serwisu YouTube, jeśli Google nie usunie wszystkich linków do antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów", który wywołał falę protestów w świecie muzułmańskim - poinformowała we wtorek agencja SPA.

Według agencji saudyjska komisja technologii informatycznych i komunikacyjnych nakazała dostawcom usług internetowych zablokowanie dostępu do filmu o Mahomecie oraz zwróciła się do Google z prośbą o zablokowanie wszystkich linków na YouTube do tego filmu. - Jeśli prośba ta nie zostanie spełniona, komisja zablokuje cały YouTube - dodała SPA. Władze nakazały też obywatelom zgłaszanie adresów stron internetowych, na których można obejrzeć film.

Samo centrum

Arabia Saudyjska, gdzie znajdują się święte miasta islamu, w czwartek potępiła film, ale także wywołaną przez niego przemoc, głównie ataki na amerykańskie ambasady. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Bahrajn i Jemen nakazały zablokowanie dostępu do wszystkich stron, na których umieszczono film, przedstawiający Mahometa jako oszusta i kobieciarza, aprobującego molestowanie seksualne dzieci. Z powodu filmu Bangladesz, Pakistan i Afganistan zablokowały dostęp do YouTube. Ogółem w antyamerykańskich protestach przeciwko filmowi zginęło od ubiegłego wtorku co najmniej 30 osób, w tym w Bengazi na wschodzie Libii amerykański ambasador.

Autor: mn//bgr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24.pl

Raporty: