TVN24 | Świat

Merkel rozmawiała z Putinem o sytuacji w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
PAP

Prezydent Rosji Władimir Putin i kanclerz Niemiec Angela Merkel rozmawiali we wtorek przez telefon. Jak poinformował Kreml w komunikacie, omawiali sytuację w Syrii, Libii oraz na wschodzie Ukrainy.

Władimir Putin i Angela Merkel, zgodnie z komunikatem, przede wszystkim rozmawiali o potrzebie niesienia pomocy humanitarnej mieszkańcom syryjskiej prowincji Idlib, gdzie wciąż trwa ofensywa zbrojna wojsk rządowych przeciwko rebeliantom i dżihadystom.

Tematem rozmowy przywódców była również ogarnięta wojną domową Libia. Oboje, jak podano w komunikacie, wyrazili zaniepokojenie eskalacją działań wojennych w tym kraju. "Podkreślono brak alternatywy wobec szybkiego zawieszeni broni i rozpoczęcia negocjacji pod patronatem Unii Europejskiej i ONZ. Strona rosyjska pozytywnie oceniła egipskie wysiłki mediacyjne na rzecz pokojowego rozwiązania kryzysu libijskiego" - oświadczył Kreml.

Putin i Merkel wyrazili też poparcie dla kolejnych rozmów w formacie normandzkim, które dotyczą sytuacji w Donbasie na Ukrainie. Format normandzki tworzą Niemcy, Francja, Rosja i Ukraina.

Ukraińscy żołnierze w Donbasie: potrzebujemy wsparcia sojuszników mil.gov.ua

Autor:momo

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości