Ambasada Szwecji wznawia działalność w Kijowie. Do stolicy Ukrainy wrócili też duńscy dyplomaci

Autor:
asty/kab
Źródło:
PAP

Minister spraw zagranicznych Szwecji Ann Linde poinformowała na Twitterze, że ambasada jej kraju w Ukrainie wznowi działalność w Kijowie w środę 4 maja. Wcześniej, w poniedziałek 2 maja, wznowiła tam działalność ambasada Danii.

"W środę ambasada Szwecji wznowi pracę w Kijowie" - napisała Linde w relacji agencji Ukrinform. Linde podziękowała Polsce za udzielenie czasowej gościny tej szwedzkiej placówce dyplomatycznej. "Szwecja będzie nadal stać razem z Ukrainą i jest niezmiernie zadowolona, że jej placówka dyplomatyczna wróci tam gdzie jest jej miejsce" - podkreśliła minister.

Szwecja jest drugim krajem nordyckim, który zdecydował się na ponowne otwarcie swojej placówki dyplomatycznej w Kijowie. Wcześniej, w poniedziałek 2 maja, w stolicy Ukrainy wznowiła działalność ambasada Danii.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Dania otwiera ambasadę w Kijowie

Otwarcie duńskiej ambasady szef dyplomacji tego kraju Jeppe Kofod nazwał "mocnym symbolem wsparcia dla Ukrainy i narodu ukraińskiego". - Dyplomaci będą zajmować się bliskimi duńsko-ukraińskimi relacjami, w tym szeroką pomocą dla Ukrainy. Natomiast pomoc konsularna będzie świadczona w ograniczonym zakresie - oświadczył.

Jeppe Kofod przybył do Kijowa pociągiem z Przemyśla. W stolicy Ukrainy spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Autor:asty/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Carolina Romare/imagebank.sweden.se

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości