Zarzut umyślnego zabójstwa 20-letniej Polki postawi 26-letniemu Anthony'emu C. brytyjski sąd. Były narzeczony oblał swoją partnerkę łatwopalnym płynem i podpalił.

Co najmniej osiem osób zginęło, a siedem zostało rannych we wschodnim Jemenie w zamachu bombowym. Ofiary to turyści, najprawdopodobniej Hiszpanie.

Ponad 20 ton ryb zabiły w Serbii toksyczne odpady. Zanieczyszczenia najprawdopodobniej pochodzą z położonego niedaleko rzeki Beli Timok zagłębia przemysłowego.

Władze w Berlinie wydały ostateczny werdykt: ekipa Toma Criuse`a, która kręci film o zamachu na Hitlera, nie będzie mogła realizować zdjęć w niemieckich obiektach historycznych.

Walczący o podwyżki wynagrodzeń pracownicy niemieckich kolei państwowych przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Jutro rano nie będą pracować maszyniści.

Mimo zagrożenia terrorystycznego ponad 60 tysięcy ludzi przyszło na stadion Wembley, gdzie odbył się koncert z okazji 46. urodzin zmarłej tragicznie przed 10 laty księżnej Diany.

KRLD dysponuje rakietami krótkiego zasięgu, które są w stanie - praktycznie bez uprzedzenia - uderzyć w cele w Korei Południowej - oświadczył w poniedziałek dowódca siła USA w Korei Płd.

Brytyjska policja brytyjska intensywnie poszukuje dalszych uczestników i pomocników terrorystów, którzy staranowali płonącym samochodem budynek lotniska w Glasgow i usiłowali zdetonować dwa samochody-pułapki w centrum Londynu.

W Wielkiej Brytanii rozpoczyna się proces w sprawie brutalnego mordu na dwudziestoletniej Polce. Sąd postawił sprawcy zarzut umyślnego zabójstwa.

Sytuacja powodziowa w stanach Kansas, Missouri i Teksas w niedzielę znacznie się pogorszyła, co zmusiło kolejne osoby do opuszczenia ich domów. Liczbę ewakuowanych ocenia się już na kilkaset osób.

Prezydent Prezydent Rosji Władmimir Putin przybył w niedzielę wieczorem do Stanów Zjednoczonych na rozmowy z George'em W. Bushem w jego letniej rezydencji w Kennebunkport.

W porze monsunów kraje azjatyckie nawiedzane są przez żywioł, z którym ciężko walczyć - powodzie. Według oficjalnych danych obfite opady deszczów pochłonęły w regionie już ponad 500 osób.

Królewskie chrzciny w Danii. W Kopenhaskiej katedrze trzeciej w kolejności do tronu maleńkiej księżniczce nadano imiona Isabella Henrietta Ingrid Margreta.

W samolotach pasażerskich lecących z USA do Europy i z powrotem będzie latać więcej policjantów w cywilu w związku z zagrożeniem terrorystycznym - zapowiadają służby USA.