- Planowane dotąd na 8 stycznia wybory parlamentarne i regionalne w Pakistanie zostaną przesunięte na koniec lutego - poinformował we wtorek agencję AFP wysoki rangą członek centralnej komisji wyborczej.

Tysiące nowojorczyków przywitały nowy rok, tradycyjnie, na Times Square, gdzie odliczaniu sylwestrowemu towarzyszył "zjazd" świetlanej kuli. W uroczystości uczestniczył burmistrz miasta Michael Bloomberg.

Co najmniej 6 osób zginęło, a 50 zostało rannych, w strzelaninie do jakiej doszło między zwolennikami Fatahu i Hamasu w Strefie Gazy. Walki rozpoczęły się, gdy Hamas zaatakował, obchodzących 43 rocznicę powstania organizacji, fatahowców.

Od 1 stycznia na terenie Berlina obowiązuje zielona strefa ekologiczna, do której będą mogły wjeżdżać jedynie samochody ze specjalną naklejką. Otrzymają ją tylko pojazdy spełniające wymogi dotyczące emisji spalin. Starsze pojazdy będą miały z tym spory problem.

Słowenia przejęła od Portugalii półroczne przewodnictwo w Unii Europejskiej. Minister spraw zagranicznych Portugalii Luis Amado już w poniedziałek na Maderze symbolicznie przekazał flagę UE szefowi słoweńskiej dyplomacji Dimitrijowi Rupelowi.

27 osób odniosło rany po serii eksplozji w Tajlandii. Podczas zabawy sylwestrowej w hotelowej dyskotece i na pobliskim parkingu wybuchło aż pięć bomb.

Kandydat opozycji na prezydenta Kenii, Rail Odinga, ogłosił się w poniedziałek zwycięzcą czwartkowych wyborów - mimo że według oficjalnych danych wybory przegrał. Po oskarżeniach o fałszerstwa wyborcze doszło do walk na ogromną skalę. Zginęły już 162 osoby.

Od poniedziałku w całej Belgii, ze względu na doniesienia wywiadu o niebezpieczeństwie ataku, obowiązuje czwarty - najwyższy - stopień zagrożenia antyterrorystycznego. Z tego powodu odwołano tradycyjny sylwestrowy pokaz sztucznych ogni w Brukseli.

Tylko do 2 w nocy, zgodnie z nowym rządowym dekretem, podawany będzie we włoskich lokalach alkohol. Mimo protestów zainteresowanych, rząd postanowił walczyć w ten sposób z pijaństwem.

Samolot rumuńskich linii lotniczych TAROM ze 123 osobami na pokładzie wypadł z pasa startowego na lotnisku w Bukareszcie. Zdaniem rumuńskich mediów, maszyna zderzyła się ze stojącym na pasie samochodem. Na szczęście nikt nie zginął.

29-letni Polak został skazany przez sąd w Southampton w południowej Anglii na karę 3,5 roku więzienia za handel tabletkami ekstazy.

My musimy na niego poczekać jeszcze kilka godzin, ale w wielu miejscach na świecie rok 2008 już się rozpoczął. Od godz. 12 czasu polskiego świętują go Nowozelandczycy, a od 14 mieszkańcy Sydney. Najdłużej, bo od godz. 11, nowym rokiem cieszą się mieszkańcy Kiribati na Pacyfiku.

Co najmniej 149 osób zginęło w Kenii od 27 grudnia w starciach po ogłoszeniu zwycięstwa w wyborach prezydenckich urzędującego szefa państwa Mwai Kibakiego - poinformowały źródła policyjne w Nairobi.

Jest film który dowodzi, że Benazir Bhutto zginęła zastrzelona, a nie w wyniku wybuchu. Na amatorskim nagraniu widać i słychać wyraźnie, jak była premier Pakistanu została trafiona, tuż przed eksplozją ładunku wybuchowego. W wtorek okaże się, czy jej śmierć wpłynie na przełożenie wyborów parlamentarnych.

Po Litwinience i wydalanych dyplomatach, nowym frontem sporu rosyjsko-brytyjskiego są dzieła sztuki. Po kilku tygodniach sporów i oskarżeń Moskwa nie wyklucza, że obrazy Kandinsky'ego i Matisse'a, na które czeka kulturalny Londyn, odwiedzą jednak Wielką Brytanię.

Z Nowego Roku szczególnie cieszyć się może 75 skazanych za korupcję koreańskich polityków i biznesmenów. Odchodzący prezydent Ro Mu Hiun postanowił ich ułaskawić.

Według USA Korea Północna nie dotrzymała słowa i nie przekazała w terminie szczegółów dotyczących swego programu atomowego, do czego zobowiązała się w efekcie międzynarodowych rokowań. Waszyngton wezwał Koreę, by wywiązała się z obietnic.

Erika Steinbach najprawdopodobniej nie zostanie wykluczona z prac nad "Widocznym znakiem" - berlińskim centrum upamiętniającym wypędzenia. Świadczyć mogą o tym ostatnie wypowiedzi prezydenta Niemiec Horsta Kohlera i zachowanie kanclerz Angeli Merkel.

Rząd kenijski zakazuje mediom relacjonowania na żywo zamieszek, które wybuchły po wyborach prezydenckich i uzasadniał to względami bezpieczeństwa. Wcześniej komisja wyborcza uznała, że wybory wygrał rządzący do tej pory Mwai Kibaki. Opozycja oskarżyła władze o fałszerstwa, wyszła na ulice i wzywa do ponownego przeliczenia głosów.

Jeśli polscy katolicy nie zaczną chodzić do angielskich kościołów, to Kościół katolicki w Wielkiej Brytanii podzieli się wzdłuż linii narodowych, etnicznych i językowych - ostrzega abp Westminsteru kardynał Cormac Murphy-O'Connor.