Produkt niebezpiecznego "zimnowojennego" myślenia - tak władze w Pekinie określiły informacje brytyjskiego "Financial Times", który doniósł, że chińscy hakerzy z chińskiej armii włamali się do systemu komputerowego Pentagonu.

Sąd Najwyższy Iraku zatwierdził wyrok śmierci za ludobójstwo wydany na kuzyna Saddama Husajna Alego Hasana al-Madżida, znanego jako "Chemiczny Ali". Wyrok zostanie wykonany w ciągu 30 dni.

Wyjątkowo trudne zadanie miała policja w stolicy Kolumbii - Bogocie. Musiała eksmitować mieszkańców jednej ze stołecznej kamienic. Pomimo sądowego nakazu, lokatorzy nie chcieli po dobroci opuścić budynku. Walczyli o każdą cegłę i... każdą cegłą.

Wieczorem było jeszcze względnie spokojnie, ale poranny szczyt w Londynie przyniósł niemal paraliż komunikacyjny. Od poniedziałkowego popołudnia strajkują pracownicy tamtejszego metra.

Dwa zamachy bombowe w Pakistanie i co najmniej 25 ofiar. W Rawalpindi - mieście garnizonowym położonym niedaleko stolicy kraju, Islamabadu - wybuchł autobus przewożący funkcjonariuszy państwowych. Drugi ładunek znajdował się w pobliżu sztabu armii pakistańskiej.

"Czarna Akacja", jeden z najbardziej poszukiwanych przywódców kolumbijskiej guerilli został zastrzelony - podał rząd w Bogocie. Tomas Medina był oskarżany m.in. o handel narkotykami na wielką skalę.

W ciągu ośmiu lat środkowoamerykański kraj zamierza poszerzyć 77-kilometrowy kanał łączący Pacyfik z Atlantykiem. Według ekspertów, szacowana na ponad 5 miliardów dolarów inwestycja to jedyna szansa, by jeden z najważniejszych szlaków handlowych współczesnego świata nie został w ciągu kilku lat całkowicie sparaliżowany - pisze dziennik.pl.

Władimir Putin i George W. Bush przedyskutują amerykański projekt umieszczenia w Europie elementów tarczy antyrakietowej - poinformował asystent Putina, Siergiej Prichodko.

Minutą ciszy uczczono w poniedziałek w całej Osetii Północnej pamięć ofiar ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie we wrześniu 2004 roku.

Brytyjskie wojska zakończyły wycofywanie się z Basry, kluczowego miasta na południu Iraku. - To zaplanowana i zorganizowana operacja, a nie porażka - zapewnia premier Gordon Brown.

Pentagon ma gotowy plan masowego ataku lotniczego na 1200 celów w Iranie. Akcja miałaby zniszczyć militarne zaplecze Iranu w ciągu najwyżej trzech dni - informuje dziennik "Sunday Times".

W górskim terenie między miejscowościami Detva i Hrinova w środkowej Słowacji, doszło do groźnego wypadku - autokar wpadł w przepaść. Niewiele wiadomo ani o przyczynach, ani o postępach akcji ratunkowej. Potwierdzono już jednak śmierć co najmniej sześciu osób.

Huragan Felix z godziny na godziny przybiera na sile - wieje już z prędkością 270 km/h. Amerykańskie Krajowe Centrum Huraganowe w Miami na Florydzie nadało mu już piątą kategorię, bo jego prędkość wyczerpuje już kryteria tej oceny.

Izraelska policja twierdzi, że ma "istotne dowody" przeciw byłemu ministrowi finansów Abrahamowi Hirchsonowi i chce postawienia go w stan oskarżenia.

- Pokora nie jest drogą rezygnacji, lecz odwagi. Nie jest wynikiem porażki, ale rezultatem zwycięstwa miłości nad egoizmem i łaski nad grzechem - mówił Benedykt XVI do młodzieży podczas niedzielnej mszy w Loreto.

- Już po bitwie. Libańskie wojsko przejęło ostatnie pozycje islamistów w obozie - ogłosiły libańskie siły bezpieczeństwa. Po trzech miesiącach starć libańskie wojsko przejęło kontrolę nad obozem dla palestyńskich uchodźców.