Po 30 tys. euro łapówki płacili kandydaci na medycynę i stomatologię za "pomoc" w zdaniu egzaminu wstępnego na uniwersytecie w Bari na południu Włoch.

Być może po dniu bez papierosa i dniu bez samochodu Francuzi doczekają się dnia bez Sarkozy'ego. Grupa osób wystosowała apel o niepokazywanie prezydenta w telewizji przez jeden dzień w roku.

"Nie wierzyłem, że informacje w radiu nie są nową edycją "Wojny Światów", ten dzień zapamiętam do końca życia" - tak Radek, jeden z naszych internautów, który sześć lat temu był w USA, wspomina tragiczny poranek 11 września.

W szóstą rocznicę zamachów na World Trade Center lider terrorystycznej Al-Kaidy oddał hołd jednemu z 19 zamachowców z 11 września. W Internecie pojawiło się nowe nagranie Osamy bin Ladena.

W centrum Ankary odnaleziono samochód wypełniony przygotowanymi do detonacji materiałami wybuchowymi. Policyjnym saperom udało się rozbroić bombę na czas.

Już druga w tym miesiącu fala powodzi nawiedziła Bangladesz. Zginęło siedem osób, a setki tysięcy zostały bez dachu nad głową.

Palestyńska rakieta wystrzelona ze Strefy Gazy eksplodowała we wtorek nad ranem w rejonie bazy wojskowej, w południowym Izraelu, raniąc 50 żołnierzy - poinformował rzecznik armii izraelskiej.

Rosjanie uchronili Karadżicia przed aresztowaniem w 1997 roku - uważa Florence Hartmann, była rzeczniczka Carli del Ponte, głównego prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego dla byłej Jugosławii

Dwaj czołowi doradcy prezydenta George'a W. Busha zeznali przed komisjami Kongresu, że w Iraku jest na tyle bezpiecznie, że można wycofać z tego kraju część amerykańskich żołnierzy. Debata w Kongresie może zdecydować o przyszłości amerykańskiej misji w Iraku. Od początku towarzyszą jej protesty przeciwników wojny.

Wciąż trwają poszukiwania zaginionego 3 września Steve'a Fossetta. Teraz, oprócz samolotów, w poszukiwaniach użyto programu Google Earth.

Oryginalny papier do produkcji banknotów o dużym nominale został skradziony 12 lat temu. Oficerowie wpadli na trop gdy złodzieje próbowali sprzedać towar fałszerzom.

Setki ludzi paliły opony i obrzucały kamieniami samochody w Cape Town, podczas protestu przeciwko polityce socjalnej rządu. Policja rozpędziła demonstrację przy pomocy gumowych kul.

Gdy waliły się wieże WTC, a miliony na żywo oglądały tragedię na ekranach telewizorów, powszechne było poczucie, że data 11 września 2001 odmieni świat. Wtedy nie sposób było tylko odpowiedzieć na pytanie - jak?

Po ponad 10 latach przerwy Kongo znów zmaga się ze śmiertelną gorączką wywoływaną przez wirus Ebola. W południowo-wschodnich rejonach kraju zmarło już ponad 100 osób.

Kolumbijski rząd poinformował o zatrzymaniu Diego Leona Montoyi - najbardziej poszukiwanego przez Stany Zjednoczone handlarza narkotyków.

Na 3 lata więzienia skazany został 53-letni chirurg oskarżony przez pacjentkę o zgwałcenie jej pod narkozą podczas zabiegu. Lekarz ma też zapłacić kobiecie odszkodowanie.

Nowe nagranie Osamy Bin Ladena zostanie pokazane 11 września, specjalnie z okazji rocznicy zamachów na World Trade Center. Przywódca Al-Kaidy ma przeczytać podczas wystąpienia testament jednego z terrorystów.

Przy UE powinna powstać rada autorytetów, którzy byliby ciałem doradczym dla UE uważają kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz prezydent Francji Nicolas Sarkozy. Tzw. "rada mędrców" miałaby wskazywać kierunki rozwoju Unii w następnych dziesięcioleciach.

Premier Iraku Nuri al-Maliki oświadczył na forum parlamentu, że siły irackie nie są na razie w stanie przejąć od Amerykanów odpowiedzialności za bezpieczeństwo państwa.