Ława przysięgłych uznała w piątek wieloletniego doradcę i lobbystę prezydenta USA Donalda Trumpa Rogera Stone’a za winnego wszystkich siedmiu stawianych mu zarzutów. Były republikanin był oskarżany m.in. o zaangażowanie w upublicznienie maili Hillary Clinton, składanie fałszywych zeznań przed Kongresem oraz utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości. Grozi mu 20 lat pozbawienia wolności. "Podwójne standardy" - napisał na Twitterze Trump.

Komisje Izby Reprezentantów USA, kontrolowanej przez demokratów, rozpoczęły drugą rundę publicznych przesłuchań w ramach dochodzenia w sprawie ewentualnego impeachmentu prezydenta Donalda Trumpa. Podczas przesłuchania byłej ambasador na Ukrainie Marie Yovanovitch próbowano znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego prezydent "chciał ją odwołać". "Gdziekolwiek się udała, działo się źle" - napisał Trump, gdy dyplomatka składała zeznania. Szef komisji wywiadu ocenił, że komentarz ten miał na celu "zastraszenie świadka".

Papież Franciszek wyznał, że rozważana jest możliwość wprowadzenia do Katechizmu Kościoła Katolickiego pojęcia "grzechu ekologicznego". Wyznał też, że politycy, którzy podsycają nienawiść wobec homoseksualistów, Cyganów czy Żydów, przypominają mu Adolfa Hitlera.

W Hongkongu znów niespokojnie. W piątek w wielu dzielnicach miasta na ulice wyszli demonstranci. Dzień wcześniej zmarł 70-letni mężczyzna, uderzony cegłą w głowę podczas starć między uczestnikami antyrządowych protestów a ich przeciwnikami. Jak przekazała policja, nie brał on udziału w bójkach, a jedynie nagrywał je telefonem.

Tatiana Kadukina padła na kolana przed rosyjskim premierem Dmitrijem Miedwiediewem, błagając go o rozwiązanie problemu z brakiem gorącej wody? Tak twierdzą media. Mieszkanka Kraju Ałtajskiego podaje jednak inną wersję tego, co zdarzyło się podczas wizyty szefa rządu na Syberii. Przekonuje, że nie było żadnego klękania - potknęła się, bo któryś z ochroniarzy polityka "podstawił jej nogę".

Litwa i Norwegia dokonały w piątek wymiany szpiegów z Rosją - poinformował szef litewskiego kontrwywiadu Darius Jauniskis. Dwóch Rosjan zostało wymienionych na dwóch Litwinów i Norwega, skazanych w Rosji za szpiegostwo. Kilka godzin wcześniej kancelaria prezydenta Litwy podała, że Gitanas Nauseda podpisał dekret w sprawie ułaskawienia dwóch obywateli Rosji skazanych w 2017 roku za szpiegostwo.

Tę kreskówkę uwielbiały miliony Rosjan. Produkowany w czasach Związku Radzieckiego popularny film animowany "Wilk i Zając" ("Nu, pogodi!") wróci na ekrany. Rosyjskie studio animacji filmowej Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków. Okazją jest 50. rocznica wyprodukowania tej kreskówki.

Tę kreskówkę uwielbiały miliony Rosjan. Produkowany w czasach Związku Radzieckiego popularny film animowany "Wilk i Zając" ("Nu, pogodi!") wróci na ekrany. Rosyjskie studio animacji filmowej Sojuzmultfilm rozpoczęło produkcję nowych odcinków. Okazją jest 50. rocznica wyprodukowania tej kreskówki.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii od środy zmagają się z powodziami spowodowanymi intensywnymi opadami deszczu. Do usuwania skutków katastrofy zaangażowano wojsko. Jak podają meteorolodzy, w kolejnych dniach prognozowane są kolejne silne opady.

Władze w Teheranie podjęły decyzję o racjonowaniu benzyny i podwyżkach cen paliw. Uzyskane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin - podała w piątek telewizja publiczna, powołując się na zapowiedź przedstawiciela rządu Mohammada Baghera Nobakhta.