- Rozmowy z Amerykanami w sprawie instalacji w Polsce elementów tarczy antyrakietowej "mogą jeszcze trochę potrwać" ze względu na zbliżające się w USA wybory prezydenckie - stwierdził Donald Tusk. Premier kolejny raz powtórzył, że Warszawa zgodzi się na tarczę, jeżeli ta zwiększy bezpieczeństwo Polski.

Japoński rząd w desperackiej próbie odzyskania zaufania społeczeństwa postanowił dogłębnie się zrekonstruować. Cały gabinet kierowany przez premiera Yasuo Fukudę podał się do dymisji.

Co najmniej 15 uczennic zginęło pod gruzami internatu w mieście Balcilar w centralnej Turcji. Powodem zawalenia budynku był najprawdopodobniej wybuch butli z gazem.

Badająca grunt Marsa sonda Phoenix potwierdziła istnienie wody na czerwonej planecie - podaje NASA To odkrycie uprawdopodabnia spekulacje, że na Marsie mogło istnieć życie.

- Warunki życia w areszcie, w którym znalazł się były przywódca bośniackich Serbów Radovan Karadżić, są tak dobre, że niektórzy nazywają ten zakład "pięciogwiazdkowym więzieniem" - pisze w czwartek serbski dziennik "Danas".

- Był dobrze przygotowany na ewentualne aresztowanie i myśli, że wszystko pójdzie dobrze. Liczy na pomoc rosyjskiej dyplomacji - powiedział w rozmowie z rosyjskim dziennikiem "Izwiestija" Luka Karadżić, brat byłego przywódcy bośniackich Serbów.

Hiszpańskie niemowlę nie miało żadnych szans, by przeżyć pozostawione w samochodzie. - To zaniedbanie rodziców - oceniła już policja.

Jednomyślność parlamentarzystów zdarza się rzadko. Udało się to we włoskiej Izbie Deputowanych, gdzie 551 deputowanych, a więc wszyscy głosujący, opowiedzieli się za ratyfikacją traktatu Lizbońskiego.

Radovan Karadżić stanął przed trybunałem w Hadze. Podczas pierwszego, wstępnego przesłuchania, nie odniósł się do stawianych mu zarzutów. Sąd następną rozprawę wyznaczył na 29 sierpnia. I będzie musiał przygotować nowy akt oskarżenia.

"Jest poprawa warunków w strefie wojennej" - ocenił prezydent USA. Dlatego, jak oświadczył George Bush amerykańscy żołnierze będą służyć w Iraku trzy miesiące krócej.

Radovan Karadżić, Serb oskarżony o zbrodnie wojenne w Bośni, stanął przed obliczem międzynarodowej sprawiedliwości. Nie jest to jednak początek procesu Serba. Na to trzeba będzie poczekać jeszcze kilka miesięcy.

Lipiec był najmniej krwawym miesiącem dla amerykańskich żołnierzy od początku inwazji na Irak w 2003 r.- podał Pentagon. W ciągu 31 dni zginęło tylko 11 wojskowych.

Niespełnione obietnice budowy nowych autostrad, prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw, zreformowania służby zdrowia, czy ograniczenia biurokracji - "Financial Times" wylicza porażki rządu Donalda Tuska.

Wielki pożar na atomowym lotniskowcu USS "George Washington", który w maju kosztował amerykańskiego podatnika 70 mln dolarów, spowodował... niedopałek papierosa. Dowódca okrętu i pierwszy oficer zapłacili za niego dymisją.

Rosnąca kontrola, cenzura, wzmożone środki bezpieczeństwa w Pekinie, restrykcje wobec muzułmańskich Ujgurów, kontynuacja "twardej linii" wobec Tybetu, aresztowania dysydentów - zachodnie media ostrzegają, że Igrzyska Olimpijskie w Pekinie niczego w Kraju Środka nie zmienią. Zaś Międzynarodowy Komitet Olimpijski przyznaje, że wobec posunięć Chin jest bezradny.

Wydawałoby się, że technika kryminalistyczna jest już niemal doskonała. W głośnej sprawie morderstw w brytyjskim poprawczaku na wyspie Jersey okazała się jednak zawodna.

Czy trzęsienie ziemi, które zabiło w maju 70 tys. Chińczyków, to kara za ich grzechy? Takie przypuszczenia snuła kilkanaście tygodni temu filmowa gwiazda Sharon Stone. Teraz Chińczycy, którzy przeżyli kataklizm, żądają od niej... miliarda dolarów w ramach przeprosin.

W walce z Barackiem Obamą o głosy Amerykanów sztab Republikanina Johna McCaina ucieka się do czasami zadziwiających pomysłów. Najnowszy to porównanie demokratycznego kandydata na prezydenta do Paris Hilton i Britney Spears...